Mała Galeria Augustowskich Placówek Kultury zaprasza w piątek 5 sierpnia 2022 r. o godz. 18:00 na wernisaż wystawy tkanin i florystyki Krystyny Żelewskiej Mirskiej, pt. „Sierpniowe sploty”

Urodziłam się w Augustowie. – pisze o sobie Artystka. Od dziecka oczarowana jestem pięknem leśno-jeziornej krainy. Moją pasją jest tkactwo i tkanina artystyczna. Początkowo mieszkałam w Warszawie. Prezentowałam swoje prace w Galerii Debiutów /1980/, w Galerii Chomiczówka, w Galerii Kanon /1981/, w B.W.P. /1983/. W 1984 przeniosłam się do Gdyni, a będąc związana z mężem marynarzem, poznawałam środowisko morskie i specyfikę marynarskiego losu. Łącząc pasje wielu twórczych kobiet związanych z morzem, utworzyłam tkacką grupę Penelopy pod egidą GSM. Efektem były liczne wystawy pełne twórczej ekspresji.  W latach 2002 – 2018 współpracowałam z Polską Ymką, kontynuując zajęcia florystyczne i wystawiennictwo: Wiosna w Tulipanach, Liliada, Galeria Pod Gołym Niebem. Współpracowałam z Galerią Cafe del Arte i Triadą z Sopotu. Wszystkie moje prace to oryginalne formy, własna technika łączenia faktur i rodzajów materiału. Łączę sizal z koronką, jedwab z jutą. Kolorystyka to kobalt, szmaragd, róż i czekolada, ochra. Lata kolejne to twórczy czas szkoleń i wystaw florystycznych oraz tkaniny unikatowej, a także rozwój własnych, bogatych pasji.

Artystka w piątkowy wieczór osobiście opowie o swoich inspiracjach i fascynacjach artystycznych, a wystawę jej prac będzie można podziwiać w Małej Galerii APK do końca sierpnia.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny

APK