Po wydarzeniach z ostatniej kolejki piłkarze Stomilu Olsztyn na ten moment nie mają już żadnych szans na pozostanie w 1. Lidze. Strata do Zagłębia Sosnowiec w tym momencie wynosi aż 4 punkty, więc nadchodzący mecz z Puszczą będzie jedynie pożegnaniem z tym poziomem rozgrywkowym. Kto zdaniem zakładów bukmacherskich jest faworytem tego starcia?

Stomil Olsztyn vs Puszcza Niepołomice

Stomil Olsztyn nie przegrał w 2 ostatnich meczach ligowych, jednak piłkarze Dumy Warmii potrzebowali wygranej nad Zagłębiem Sosnowiec, aby podtrzymać swoje szanse na pozostanie w 1. Lidze. Ostatecznie rywalizacja bezpośrednia pomiędzy tymi drużynami zakończyła się bezbramkowym remisem i tym samym Stomil zapewnił sobie spadek.

W ostatnim już meczu ligowym w tym sezonie rywalem Stomilu będzie Puszcza Niepołomice. Zdaniem analityków zakładów bukmacherskich faworytem tej rywalizacji jest ekipa przyjezdna. Puszcza po 33 rozegranych meczach uzbierała 37 punktów, czyli zaledwie 5 więcej od Stomilu, jednak na ten moment może spać spokojnie. Piłkarze tego zespołu w ostatniej kolejce zaliczyli zwycięstwo w starciu ze Skrą Częstochowa, które ostatecznie zapewniło im utrzymanie. Tym samym do ostatniej rywalizacji będą mogli podejść na pełnym luzie, chociaż do wywalczenia jest jeszcze utrzymanie aktualnej pozycji, ponieważ za ich plecami czai się Skra Częstochowa i Zagłębie Sosnowiec.

Stomil Olsztyn uzbierał w tym sezonie tylko 32 punkty w 33 rozegranych meczach. Duma Warmii większość z tego dorobku uzbierała w meczach wyjazdowych, dlatego też nic dziwnego, że nie jest faworytem w domowym starciu z Puszczą Niepołomice.

Zakłady bukmacherskie na to spotkanie znajdziesz na stronie, takiej jak www.pzbuk.pl.

Zakłady bukmacherskie

W ofercie zakładów bukmacherskich na to spotkanie dostępnych jest o wiele więcej propozycji niż tylko typy w rynkach głównych. Stomil Olsztyn zwyciężył w 3 poprzednich starciach bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami i dlatego też nic dziwnego, że kibice tego zespołu liczyli, że w ostatniej kolejce ich piłkarze nadal będą mieli o co grać. Ligowa tabela boleśnie zweryfikowała jednak takie przewidywania, dlatego też w ostatnim meczu stawką będzie już tylko honor.

Co warto typować?

„Stomil w każdym z poprzednich 3 ostatnich meczów pomiędzy tymi drużynami strzelał przynajmniej 2 bramki. Spodziewam się, że piłkarze z Olsztyna będą chcieli godnie pożegnać się z rozgrywkami i postarają się zrobić wszystko, aby zwyciężyć. Kurs na przynajmniej 2 strzelone bramki przez ekipę gospodarzy jest tutaj naprawdę solidny, a biorąc pod uwagę fakt, że Puszcza Niepołomice w każdym z poprzednich 5 meczów ligowych strzeliła przynajmniej jednego gola – Olsztynianie będą musieli zaliczyć minimum 2 trafienia, aby zwyciężyć”.

Chcesz poczytać więcej o sporcie? Zajrzyj tutaj!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją tnbt digital. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. Na linkedin – https://www.linkedin.com/in/filip-melnicki/

*materiał partnera