Władze miasta planowały ustawić parkometry na ulicach Kilińskiego i Rybackiej. Ostateczną decyzję mieli jednak podjąć mieszkańcy w przeprowadzonym internetowym głosowaniu.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Jak mówi kierownik wydziału spraw społecznych i administracyjnych urzędu miejskiego Michał Kotarski, Ratusz musi teraz postąpić zgodnie z ich wolą.

– Zakładane było poszerzenie tej strefy o 32 miejsca. W ubiegłych latach to mieszkańcy zdecydowali o jej wprowadzeniu. Teraz postanowiliśmy spytać ich, czy należy to zmienić. Konsultacje trwały prawie dwa tygodnie i wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób. Większość z nich była przeciwna wprowadzania płatnych parkingów na tych dwóch ulicach. 

Michał Kotarski nie wyklucza jednak, że w przyszłości Ratusz powróci do tematu poszerzenia strefy o te ulice. 

– Będziemy analizować sytuację. Jeżeli trafią do nas jakieś sygnały od mieszkańców, to zaproponujemy ponowne konsultacje. Zobaczymy wówczas, czy ten zakres strefy, w jakim funkcjonuje jest odpowiedni. Czy wysokość opłat jest właściwa? Czy jest wystarczająco dużo miejsc? Czy będzie trzeba ją w ogóle zlikwidować? Decyzja w tej sprawie w głównej mierze będzie należała do augustowian. 

Strefa płatnego parkowania nadal będzie obowiązywała na 427 miejscach w centrum miasta.

| red: mik

autor: Marta Sołtys /radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki