We wtorek (29 marca), w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie odbył się szkolny konkurs krajoznawczy „Moja mała ojczyzna”. Wzięło w nim udział 11 drużyn z klas 1, 2 i 3.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Odpowiadali na pytania dotyczące historii naszego miasta, Suwalszczyzny i Podlasia. Znali atrakcje turystyczne regionu oraz ciekawostki przyrodnicze.

Od Góry Cisowej, poprzez pokamedulskie Wigry, Sejny z klasztorem i synagogą, Kanał Augustowski, po tatarskie Kruszyniany i Muzeum Ikon w Supraślu – wędrowaliśmy odpowiadając na konkursowe pytania. Pojawiło się w nich też wiele osób związanych z regionem, m.in. Maria Konopnicka, Witold Urbanowicz, gen. Ignacy Prądzyński oraz ofiary Obławy Augustowskiej i Żołnierze Wyklęci.

W konkursowej rywalizacji zwyciężyła klasa 3c (Kacper Szczupakowski i Agnieszka Rowińska), 2 miejsce – klasa 3a (Weronika Potapowicz i Monika Kulikowska), 3 miejsce – klasa 2b (Mateusz Dadura i Amelia Iwanow).

Miejmy nadzieję, że konkurs będzie – zarówno dla jego uczestników, jak i publiczności – zachętą do aktywnego wędrowania po naszym regionie.

Konkurs przygotowała i prowadziła pani Dorota Kołodziejska, a w jury zasiadły panie Beata Wasilewska i Bogda Sieńko.

|Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie