Między innymi takie projekty zgłosili mieszkańcy Augustowa w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Jak mówi kierownik wydziału spraw społecznych i administracyjnych urzędu miasta Michał Kotarski, wpłynęło w sumie 17 propozycji.

Projekty dotyczyły zarówno istniejących już obiektów, jak i nowych. To między innymi doposażenie stadionu ze sztuczną murawą w trybuny czy modernizacja boisk do piłki siatkowej na plaży Bielnik. Wpłynęły pomysły rekreacyjne, takie jak na przykład tężnia. Otrzymaliśmy dwa takie zgłoszenia. Mieszkańcy zaproponowali również działania społeczne, na przykład „złota rączka dla seniora”. Mamy także propozycje, które co roku się pojawiają, czyli doposażenie placu zabaw oraz „akcja – sterylizacja”.

Do końca października urzędnicy będą weryfikowali zgłoszone projekty.

Odpowiedni wydział lub jednostka organizacyjna miasta dostanie teraz taki projekt i zweryfikuje go pod względem formalnym i merytorycznym. Sprawdzi przede wszystkim, czy miasto jest właścicielem danej lokalizacji oraz przejrzy plany zagospodarowania przestrzennego. Zostanie zweryfikowana techniczna możliwość wykonania danego pomysłu oraz szacunkowy kosztorys, który podał wnioskodawca.  

Głosowanie rozpocznie się w połowie listopada. Zwycięskie projekty poznamy do 9 grudnia.

| red: kap, mik

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki