Od września 2021 w Augustowie trwa wymiana oświetlenia ulicznego. Stare energochłonne lampy sodowe wymieniane są na energooszczędne i tanie źródła światła LED.

Grafika ilustracyjna: augustow.org

Realizacja tego zadania obejmuje również wymianę kilkudziesięciu słupów i wszystkich szaf sterujących, stanowiących bardzo ważny element usprawniający system oświetlenia Augustowa.

– W tej chwili wymienionych jest ponad 2000 opraw. To już jest za nami. W międzyczasie, w związku z nowymi inwestycjami liczba opraw podlegających wyminie została nieco zwiększona. W sumie zostanie wymienionych ich prawie 2800. Do wymiany zostało 700-800 opraw. Prace zostaną zakończone w maju

– powiedział zastępca burmistrza Filip Jerzy Chodkiewicz.

W tej chwili nie ma jeszcze dokładnych wyliczeń oszczędności jakie miasto zyska dzięki realizacji tego zadania. Ze względu na podwyżki energii w stosunku do okresu, kiedy planowano i zaczęto realizację zadania, oszczędności będą na pewno wyższe niż wcześniej się spodziewano. Informację, jak to będzie wyglądało kwotowo powinniśmy otrzymać wkrótce. Nowe oprawy podlegają 10-letniej gwarancji, co pozwoli dodatkowo zaoszczędzić na kosztach serwisu.

Mówi Filip Jerzy Chodkiewicz, zastępca burmistrza miasta Augustów.

|Bart.