Kurtyny wodne dla ochłody w upalne dni. Z myślą o mieszkańcach, urządzenia stanęły w najbardziej uczęszczanych lokalizacjach w Augustowie. Mają zarówno nawilżać powietrze, jak i dać możliwość schłodzenia się na słońcu. Przypominamy, aby w czasie panujących upałów unikać wychodzenia z domu i dbać o odpowiednie nawodnienie. Ostrzeżenie IMGW przed wysokimi temperaturami w naszym województwie obowiązuje do piątku 1 lipca.

W MIEŚCIE STANĘŁY KURTYNY WODNE. Fot. UM w Augustowie

W mieście stanęły kurtyny wodne

Pracownicy spółki Wodociągi i Kanalizacje Miejskie Sp. z o.o. już w poniedziałek rano zainstalowali kurtyny wodne w najbardziej popularnych lokalizacjach w Augustowie. Bramki z mgiełką wodną mają przynieść ukojenie przechodniom podczas tych prawdziwie upalnych dni. Synoptycy przewidują, że ponadtrzydziestostopniowa temperatura utrzyma się w Augustowie do piątku.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami i burzami. W województwie podlaskim ogłoszono drugi stopień zagrożenia w związku z wysokimi temperaturami. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do piątku 1 lipca 2022 r.

Upały! Uważajmy na siebie!

Przypominamy, aby w czasie upałów unikać wychodzenia z domu i dbać o odpowiednie nawodnienie. Dotyczy to szczególnie seniorów i dzieci, ponieważ ich organizmy najgorzej reagują na upały.

Osoby przebywające na świeżym powietrzu powinny chronić się przed wysoką temperaturą. Pamiętajmy, aby nosić nakrycie głowy, lekkie i przewiewne ubranie oraz pić dużo wody.

Oto 5 zasad jak przetrwać upały:

  1. Unikaj wysiłku fizycznego, zostań w domu – jeśli możesz.
  2. Noś nakrycie głowy.
  3. Stosuj kremy z filtrem UV.
  4. Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w aucie.
  5. Noś lekką i przewiewną odzież.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie