12 maja na Strzelnicy w Klonownicy odbyły się już po raz szósty Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Augustowskiego, połączone z 30 – leciem Straży Granicznej. Organizatorami imprezy był: Powiat Augustowski, Placówka Straży Granicznej w Augustowie oraz Augustowski Klub Strzelecki „Krechowiak”.

Na zaproszenie do udziału w zawodach odpowiedziały służby mundurowe, urzędy i lokalne zakłady pracy. Uczestnicy strzeleckich zmagań oddawali strzały z dwóch rodzajów broni: z pistoletu sportowego na odległość 15 metrów w pozycji stojącej i z karabinku sportowego na odległość 50 metrów w pozycji leżącej.

Zawody odbywały się w 6 kategoriach. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn „niemundurowych” zajęła reprezentacja Starostwa Powiatowego w Augustowie, natomiast w klasyfikacji generalnej służb mundurowych – 14 Suwalski Pułk Przeciwpancerny. W klasyfikacji indywidualnej Waldemar Siedlecki zajął 2 miejsce w klasyfikacji mężczyzn w kategorii pistolet sportowy oraz 4 miejsce w kategorii karabin sportowy. Anna Ziemba uplasowała się na 3 miejscu w klasyfikacji kobiet w kategorii karabin sportowy.

Nagrodzona reprezentacja Starostwa Powiatowego w Augustowie w VI Zawodach Strzeleckich o Puchar Starosty Augustowskiego połączonego z 30-leciem Straży Granicznej odbywających się w Klonownicy koło Augustowa; od lewej: A.Kasacki, M. Łapińska, A. Ziemba, W. Siedlecki