2022-01-20, 07:37 Puławy (PAP)

W czwartek będzie pochmurno z opadami śniegu. Na wschodzie może spaść nawet do 8 centymetrów białego puchu. Na północy kraju prognozowane są burze śnieżne – powiedziała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.

PAP/Andrzej Grygiel

Początkowo na południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, nad resztą obszaru możliwe są lokalne rozpogodzenia. Jednak w miarę upływu dnia w całym kraju zrobi się pochmurno i zacznie sypać śnieg.

„Pogoda będzie dynamiczna, szczególnie na obszarze Polski wschodniej może spaść sporo śniegu. Miejscami prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 5 do 8 centymetrów, w Tatrach około 10 centymetrów” – powiedziała synoptyk.

Na wybrzeżu utrzyma się silniejszy zachodni wiatr, który w porywach osiągał będzie do 70 km/h, na pozostałym obszarze kraju do 60 km/h. „W związku z silnym wiatrem i opadami śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne. Na północy kraju mogą wystąpić burze śnieżne” – dodała.

W ciągu dnia temperatura będzie dodatnia od 1 st. C do 3 st. C. W rejonach podgórskich termometry pokażą -2 st. C. (PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca