Ruszył cykl spotkań z młodzieżą zainteresowaną startem w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Na kolejnych spotkaniach młodzi ludzie dowiedzą się, jakie zasady towarzyszą wyborom oraz jak w nich wystartować. Poza tym ratusz przygotował szereg zajęć warsztatowych, które pozwolą przygotować się do młodzieżowej kampanii wyborczej.

Warsztaty dla młodzieży 13, 19 i 20 marca, zgłaszanie kandydatów do 21 marca

W niedzielę, 13 marca w Sali Narad Urzędu Miejskiego o godzinie 12 odbędzie się pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań. Młodzi poznają w szczegółach zasady ordynacji wyborczej, system głosowania oraz metody zgłaszania się do wyborów. Kolejne warsztaty dla chętnych zaplanowano w następny weekend: 19 i 20 marca. Tematem będą kwestie związane z prowadzeniem kampanii społecznych i informacyjnych w sieci, budowania osobistego wizerunku i sprawnej komunikacji.

Bezpłatny dostęp do wiedzy i szkoleń

Młodzieżowa Rada Miejska może stać się kuźnią liderów augustowskiej młodzieży. Działalność w Radzie zapewni bezpłatny dostęp do wiedzy, warsztatów i szkoleń. Młodzi aktywiści zdobędą nowe relacje, umiejętności i doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Przede wszystkim jednak przed nastolatkami otworzy się możliwość kształtowania miejskiej rzeczywistości. Młodzieżowi Radni będą mieli realny wpływ podejmowane decyzje, losy i przyszłość Augustowa. Jak mówi Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz:

– Zachęcam wszystkich do włączenia się miasto. Do zabierania głosu, do zainteresowania Młodzieżową Radą Miejską. Augustów jest miastem otwartego dialogu, do którego łatwo może włączyć się każdy mieszkaniec. Młodzieżowa Rada Miejska będzie silnym głosem młodej generacji, która ma prawo zabiegać o ważne dla siebie tematy i współtworzyć nasze miasto. Zadbamy też o to, aby uczestnictwo w Radzie było okazją do zdobywania nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności cennych w przyszłości.

Włącz się w miasto!

Kandydować do Młodzieżowej Rady Miejskiej mogą wszyscy w wieku 14-19 lat mieszkający lub uczący się w Augustowie. Kandydować mogą też osoby, które nie ukończyły 14 roku życia, jeśli są już uczniami klasy ósmej. Zgłoszeń kandydatów można będzie dokonywać od 17 do 21 marca. Wybory zaplanowane są na 4 i 5 kwietnia. Głosować będzie można przez internetowy system do głosowania.

W warsztatach i spotkaniach 13, 19 i 20 marca mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani kandydowaniem. Więcej informacji można uzyskać poprzez kontakt z profilem Młodzi Augustowianie na portalu facebook oraz na stronie: urzad.augustow.pl/mrm.

*(as) Urząd Miejski w Augustowie