W sobotę w Przewięzi odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do zawodów zakwalifikowały się najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców wyłonionych z półfinałów wojewódzkich. Zawodniczkom i zawodnikom z Augustowa kibicował na miejscu Burmistrz Mirosław Karolczuk. Triumf w sobotnich zawodach dał zwycięzcom prawo startu w Finale Krajowym Sztafet Lekkoatletycznych.

WOJEWÓDZKIE FINAŁY SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH W AUGUSTOWIE

Malownicza trasa

To już kolejny raz, kiedy Augustów gości uczestników Wojewódzkiego Finału Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Na pięknie usytuowanych trasach biegowych nad jeziorem Białym w Przewięzi zawody rozegrano w trzech kategoriach: dzieci, młodzież oraz licealiada.

Każdy z biegaczy biorący udział w sztafecie miał za zadanie pokonać dystans na pętli o długości 800 m. Trasa przy plaży w Przewięzi jest znana z pięknych widoków, ale także wymagającego ukształtowania, które daje zawodnikom szanse wykazania się odpowiednią techniką. Najtrudniejszym etapem jest pokonanie drogi pod górę po grząskim i mokrym piasku. Podczas zawodów młodzi sportowcy pokazali zapał oraz sportowego ducha walki.

Augustów dla biegaczy

Młodym zawodniczkom i zawodnikom z Augustowa kibicował na miejscu Burmistrz Mirosław Karolczuk.

– Młodzi sportowcy od rana z zapałem walczą o medale. Jesienna pogoda nie jest im straszna. Brawa dla wszystkich uczestników, którzy pokazali sportowego ducha walki i swoją pasję do lekkiej atletyki. Gratuluję zawodnikom, a także Powiatowemu Związkowi Sportowemu w Augustowie, czyli organizatorom imprezy, którzy regularnie udowodniają, że w Augustów jest doskonałym miejscem dla biegaczy. – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

Triumf w sobotnich zawodach dał zwycięzcom prawo startu w Finale Krajowym Sztafet Lekkoatletycznych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Fot. UM w Augustowie

[*as] Urząd Miejski w Augustowie