Grill, animacje i zabawy dla dzieci, wata cukrowa oraz popcorn – tak wyglądało niedzielne popołudnie na osiedlu Borki. Zorganizowany przez nas piknik był okazją do kolejnego spotkania z mieszkańcami i oficjalnego przekazania kolejnego placu zabaw, na którym dzieciaki będą zawiązywać pierwsze przyjaźnie i bawić się na bezpiecznych urządzeniach. Powstanie obiektu, to zwieńczenie metamorfozy dzielnicy Borki, na której w tym roku miasto Augustów wybudowało pakiet ulic.

NOWY PLAC ZABAW NA BORKACH OTWARTY

Sąsiedzki piknik przy Śliwkowej

W niedzielne popołudnie mieszkańcy dzielnicy Borki świętowali otwarcie nowego placu zabaw przy ulicy Śliwkowej. Sąsiedzkie spotkanie przyniosło wiele uśmiechu i radości – zwłaszcza najmłodszym, którzy mogą już bawić się na wymarzonym placu zabaw. Dzieci ochoczo testowały nowe atrakcje, a rodzice mogli spotkać się z sąsiadami przy ciepłej herbacie oraz kiełbaskach z grilla. Na najmłodszych czekała wata cukrowa oraz popcorn. Nie zabrakło również rozrywki z animatorem – zabawy z obręczami, limbo oraz zabaw w parach. Była to doskonała okazja do spędzenia niedzielnego popołudnia w sąsiedzkim gronie.


Kolejne osiedle, kolejna metamorfoza

Nowy plac zabaw przy ul. Śliwkowej wieńczy kompletną metamorfozę jaką przeszło osiedle Borki. Przypomnijmy, że niedawno oddaliśmy mieszkańcom do użytku kompletnie zmodernizowane ulice: Śliwkową, Derak, Morelową, Jagodową i Czereśniową. Mieszkańcy osiedla nareszcie mogą dotrzec do swoich domów bez zmagania się z błotem i dziurami, a także spacerować równymi i dobrze oświetlonymi chodnikami.

– W ciągu ostatniego roku wizerunek dzielnicy Borki całkowicie się odmienił. Nowy plac zabaw dla dzieci jest wisienką na torcie, która podsumowuje zmiany jakie wykonaliśmy na tym osiedlu. Tutejsi mieszkańcy bardzo długo wyczekiwali na ulice pod swoimi domami, a teraz mogą cieszyć się z bezpiecznego i wygodnego dojazdu. To już kolejna dzielnica w Augustowie, która dzięki realizowanym przez nas inwestycjom kompletnie zmieniła swój wygląd. Był Lipowiec, były Borki, przed nami kolejne inwestycje. Pozyskaliśmy już fundusze na remont osiedla Przylesie. Cieszę się widząc takie efekty wykonywanej przez mój zespół pracy. Tym bardziej, kiedy słyszę głosy zadowolenia od mieszkańców – powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Na otwarcie nowego placu zabaw przy Śliwkowej został zaproszony dzielnicowy „Borek” asp. Kajetan Biłoszewski, który przy okazji pikniku opowiedział dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dzieciaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały nauki o tym, jak bezpiecznie poruszać się na drodze. Nie brakło również pytań o pracę w Policji oraz codzienność na służbie. Na pamiątkę dzielnicowy wręczył dzieciom opaski odblaskowe oraz drobne prezenty.

Fot. UM w Augustowie

[*as] Urząd Miejski w Augustowie