Augustowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież roweru o wartości 1500 złotych. 42-latek wpadł w ręce mundurowych, bo jechał jednośladem nietrzeźwy. Mieszkaniec miasta usłyszał już zarzut. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci z Augustowa patrolując miasto zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 42-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W tym samym czasie do komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że dwa dni temu został skradziony jej rower o wartości 1500 złotych.

Po opisaniu okoliczności zdarzenia, wszystko wskazywało na to, że zatrzymany nietrzeźwy rowerzysta, może mieć związek z tą sprawą. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia, na którym widać, jak mężczyzna odpowiadający rysopisowi 42-latka podchodzi do niezabezpieczonego roweru i odjeżdża nim. Mieszkaniec miasta już na drugi dzień usłyszał zarzut kradzieży, a pokrzywdzona odzyskała swój rower. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

|augustow.policja.gov.pl/