Przedsiębiorcy z powiatów augustowskiego i sejneńskiego mogą liczyć na wysokie wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W poniedziałek (24.10) na konferencji w Augustowie mówili o tym przedstawiciele Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

fot. Marcin Kapuściński
Wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla dwóch powiatów w regionie – relacja Marcina Kapuścińskiego

Na spotkaniu w hotelu Warszawa zebrało się kilkunastu samorządowców i ponad 30 biznesmenów z dwóch powiatów. Do skorzystania ze wsparcia zachęcał ich wiceprezes SSSE Jan Stanisław Kap.

– Chcielibyśmy poinformować o możliwości skorzystania z pomocy publicznej. Jest ona na bardzo wysokim poziomie, bo dotyczy odpisu od podatku dochodowego CIT i PIT. W przypadku dużego przedsiębiorcy jest to 50 procent, średniego 60 procent, przy małych i micro aż 70 procent podatku dochodowego. Jest to najwyższa pomoc w Polsce – zaznacza.

Starosta augustowski Jarosław Śleszyński ma nadzieję, że to spotkanie zaowocuje nowymi inwestycjami w regionie.

– Teren powiatu augustowskiego jest bardzo atrakcyjny pod kątem przedsiębiorczości. Wymaga jeszcze oczywiście wielu przygotowań i stworzenia odpowiednich warunków do działania. Myślę, że ta konferencja doprowadzi do opracowania odpowiednich wniosków – mówił.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński zwrócił uwagę, że obecnie przez strefami ekonomicznymi stoją inne zadania niż wcześniej.

– Czas, który przyszedł przynosi nowe wyzwania. W tej chwili nie chodzi tylko o tworzenie nowych miejsc pracy, a taką funkcję spełniały strefy w momencie ich powstawania. Teraz chcielibyśmy, aby były to specjalistyczne i dobrze płatne miejsca zatrudnienia – podkreśla.

Podobne spotkania odbyły się już w większości powiatów objętych obszarem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

| red: mark

Marcin Kapuściński/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki