Mieszkańcy Augustowa tłumnie wzięli udział w obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Razem odśpiewaliśmy Hymn, podnieśliśmy biało-czerwoną flagę na maszt, złożyliśmy kwiaty, a po zakończeniu części oficjalnej wzięliśmy udział w 2 Biegu Niepodległości. Były pamiątkowe medale, atrakcje dla dzieci i ciepły poczęstunek. Tego dnia Augustów był biało-czerwony, rodzinny i radosny.

Fot. UM w Augustowie

Na Rynku Zygmunta Augusta, w samym sercu Augustowa, pojawiły się tłumy. Można powiedzieć, że przez ostatnia lata, gdy imprezy masowe podlegały różnym restrykcjom pandemicznym, mieszkańcy Augustowa stęsknili się za hucznym obchodzeniem rocznicy odzyskania przez nas kraj niepodległości. Świętowaliśmy uroczyście, ale także wesoło.

11 listopada w Augustowie był kolorowy, rodzinny i radosny. Obyło się – co zresztą jest już augustowską tradycją – bez żadnych incydentów. Wśród świętujących pojawiały się biało-czerwone symbole i flagi. W Biegu Niepodległości wzięły udział całe rodzinny, młodsi i starsi mieszkańcy Augustowa. Było uroczyście, ale także wesoło. I bardzo dobrze, bo przecież trudno o bardziej radosną okazję do świętowania niż rocznica odzyskania niepodległości.

Do zobaczenia za rok!

[*as] Urząd Miejski w Augustowie