16-latek z gminy Szypliszki, który w autobusie zranił nożem młodszego o 3 lata kolegę, odpowie za swoje zachowanie przed sądem dla nieletnich. Zarzut dotyczy spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Dokumenty w tej sprawie właśnie do sądu wpłynęły.

Grafika: www.augustow.org

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło miesiąc temu w okolicach suwalskiego dworca. Autobusem jechała grupa młodych osób wracających ze szkół. W pewnym momencie kierowca PKS Nova Mirosław Urwan usłyszał krzyk i wołanie o pomoc. Od razu zauważył nóż wbity w nogę 13-latka. Szybko okazało się, że ataku dopuścił się 16-letni pasażer.

– W pewnym momencie podszedł do mnie chłopak. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to jest sprawca całego zajścia. Poprosił mnie, abym otworzył mu drzwi, bo chce się przewietrzyć. Zdziwiło mnie to, więc zapytałem podchwytliwie o to co zrobił młodszemu z pasażerów. Chłopak od razu się przyznał tłumacząc, ze zrobił to niechcący. Zatrzymałem tego 16-latka, kazałem mu zostać w autobusie do czasu przyjazdu policji i pogotowia. 

Policja ustaliła, że do dźgnięcia doszło przypadkowo podczas zabawy, a narzędziem był scyzoryk. Kierowca Mirosław Urwan za swoją postawę i natychmiastowe udzielenie pomocy poszkodowanemu otrzymał od marszałka województwa podlaskiego nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Problemy kierowców PKS Nova – relacja Arety Topornickiej

| red: mik

autor: Areta Topornicka / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki