Podczas gali w nowym miejskim domu kultury wyłoniliśmy Społeczników Roku 2022. Nagrody są przyznawane osobom i i instytucjom, które w ciągu ostatniego roku szczególnie wykazały się prospołeczną postawą. Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Społecznej i Miasto Augustów.
 

Wybraliśmy „Społecznika Roku 2022”. Fot. UM w Augustowie

Nagrodzona piątka

Zaszczytne tytuły Społeczników Roku otrzymali:

– Szymon Jaworowski,

– Ryszard Młodzianowski,

– Krystyna Walicka,

– Iwona Łukawska,

– Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „ASON”.

Laureatom honorowego tytułu „Społecznika Roku” Burmistrz Mirosław Karolczuk wręczył nagrody oraz pamiątkowe statuetki. Szczególnie zasłużonym społecznikom na scenie pogratulowała także Pani Jolanta Sołtys – Przewodniczącą Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Społecznej.

– Gratuluję wszystkim zgłoszonym i nagrodzonym w konkursie na Społecznika Roku 2022. Dziękuje za Wasze zaangażowanie i za współtworzenie aktywnej, wrażliwej społeczności naszego miasta. Jestem dumny, że mogę ponownie nagrodzić grono osób, które troszczą się o ludzi. Za nami szczególny rok, w którym podobne statuetki mogłyby otrzymać dziesiątki lub setki osób. Jestem dumny z Augustowa i jego mieszkańców – powiedział Burmistrz Miasta Augustowa

Jedenastu nominowanych

Do konkursu zostało zgłoszonych 11 osób i instytucji – jednakże, zgodnie z regulaminem konkursu, tylko 5 może finalnie otrzymać wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim społecznikom angażującym się w pomoc i zachęcamy do zgłaszania wyróżniających się osób i instytucji w kolejnych edycjach konkursu.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie