Dziś w południe wystartowały wybory do pierwszej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie. 24-godzinne głosowanie on-line potrwa do wtorku do godziny 12:00. Spośród 19 kandydatów wybranych zostanie 15 Młodzieżowych Radnych. W wyborach mogą głosować wszyscy augustowianie oraz uczniowie augustowskich szkół w wieku 14-19 lat.

Jak i gdzie zagłosować?

To proste! Żeby zagłosować potrzebujesz dostępu do Internetu i mniej niż pięciu minut wolnego czasu. Wybory online odbędą się poprzez platformę CitizenLab „Augustów Wybiera”.

Bezpośredni link do głosowania znajduje się tutaj https://augustow-wybiera.citizenlab.co/pl-PL/projects/mlodziezowa-rada-miejska-w-augustowie-1/2  lub https://tinyurl.com/glosuj-mrm

Wystarczy, że założysz konto, zalogujesz się i przejdziesz do strony z powyższego linka. Wybierz swojego kandydata z listy i kliknij ikonę kciuka w górę. Na koniec potwierdź głos podając swój numer PESEL. I gotowe!

Czytelną instrukcję znajdziesz także na poniższym plakacie.

Wybory 24 godzinne. Wyniki 11 kwietnia

Pierwsze w historii Augustowa wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej rozpoczęły się w poniedziałek, 4 kwietnia o godz. 12:00. Oficjalne wyniki wyborów ogłosi Burmistrz Mirosław Karolczuk już 11 kwietnia.

Czy mogę głosować?

Głosować mogą augustowianie oraz osoby spoza miasta uczące się w naszych szkołach, jeśli mają od 14 do 19 lat lub są uczniami klasy ósmej.

Więcej informacji o MRM przeczytasz na stronie https://urzad.augustow.pl/mrm

*(as) Urząd Miejski w Augustowie