Od wtorku 22 marca 2022 r. trwa kampania wyborcza kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie. O 15 mandatów w MRM ubiega się 19 kandydatów.

grafika ilustracyjna augustow.org

Młodzi ludzie wybrani do MRM, przez 2 lata będą mieli możliwość działań na rzecz młodych mieszkańców Augustowa. Jako organ doradczy Burmistrza Augustowa, będą mieli także możliwość bezpośredniego wpływu na działania Urzędu Miejskiego i swoich starszych kolegów z RM – samodzielnie podejmować tematy, inicjować przedsięwzięcia i wydarzenia, opiniować projekty uchwał Rady Miejskiej i zabierać oficjalny głos w ich sprawie, doradzać Burmistrzowi Augustowa i wskazywać oczekiwania młodych, reprezentować i wyrażać głos młodego pokolenia, współorganizować miejskie wydarzenia, koncerty i akcje.

Głosowanie będzie trwało od godz. 12:00 4 kwietnia 2022 r., do godz. 12:00 5 kwietnia 2022 r. Mogą w nim uczestniczyć również uczniowie augustowskich szkół którzy nie są zameldowani w Augustowie. Takie osoby powinne pobrać, wypełnić i dostarczyć zgłoszenie do listy wyborców, które jest dostępne TUTAJ >>> https://urzad.augustow.pl/mrm.

Ogłoszenie wyników wyborów do MRM w Augustowie nastąpi 11.04.2022 r.

Pełnomocnikiem burmistrza ds. młodzieży w augustowskim ratuszu jest jego zastępca Filip Jerzy Chodkiewicz, którego poprosiliśmy o wypowiedź na temat trwającej kampanii wyborczej i tego, co najczęściej w swoich programach wyborczych wymieniają kandydaci do MRM? Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy >>>

A oto lista kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie.

(kolejność losowa)

 1. Julia Simonienko
 2. Kajetan Siemienowicz
 3. Jan Kajetan Bołtralik
 4. Jan Jachimowicz
 5. Martyna Bernatowicz
 6. Julia Wiktoria Kopania
 7. Kinga Chmielewska
 8. Otylia Wasiulewska
 9. Natalia Zedelo
 10. Kewin Polakowski
 11. Karolina Barszczewska
 12. Natalia Skowrońska
 13. Mateusz Skorupa
 14. Kamila Frąckiewicz
 15. Aleksandra Dadura
 16. Sylwia Sztukowska
 17. Oliwia Salik
 18. Julia Smoleńska
 19. Przemysław Stasiulewicz

Zamieszczamy również lin do strony, na której można zapoznać się ze wszystkim informacjami na temat wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie: TUTAJ >>>

|Bart. / augustow.org