W niedzielę, 9 października 2022 r. w Augustowie odbyło się jedno z największych wydarzeń sportowych organizowanych w naszym regionie. Mowa o Półmaratonie Augustowskim i imprezie towarzyszącej półmaratonowi Biegu Charytatywnym. Półmaraton odbył się już po raz jedenasty natomiast Bieg Charytatywny zorganizowano po raz dziesiąty.

Fot. Zbigniew Bartoszewicz/augustow.org

Jako pierwsi na trasę wyruszyli uczestnicy Biegu Charytatywnego. O godz. 10:00 z linii startu ruszyło ok. 400 osób, które udziałem w tym wydarzeniu wsparły organizacje niosące pomoc dzieciom w potrzebie. Konkretny cel wybierany jest już po biegu i podliczeniu zgromadzonej kwoty. Środki przekazywane są podczas specjalnie organizowanych na tą okazję uroczystych spotkań. Przypomnijmy, że każda osoba, która uczestniczyła w Biegu Charytatywnym, dołożyła 10 zł za każdy kilometr trasy który udało się jej pokonać. Rekordową kwotę zgromadzono w roku ubiegłym i wyniosła ona 32 tys. zł. W tym roku prawdopodobnie będzie nowa najwyższa 😊

Dwie godziny później, bo o 12:00 przy Amfiteatrze miejskim w Augustowie wystartował XI Półmaraton Augustowski. Uczestnicy biegu mieli do pokonania trasę 21,0975 km. Podczas XI Półmaratonu Augustowskiego prowadzone były następujące klasyfikacje:

– klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet,

– klasyfikacje wiekowe w kategorii kobiet i mężczyzn: 18-29, 30-39, 40-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70 i starsi.

Dodatkowo prowadzone były inne klasyfikacje indywidualne:

– klasyfikacja zawodników z Powiatu Augustowskiego w kategorii K i M;

– Ogólnopolski Bieg Leśników w kategorii K i M.

Zwycięzcą Półmaratonu został biegnący z numerem 219 Etiopczyk Bekele Shiferaw Agunafr. Jego wynik 1:02:38 jest od wczoraj nowym rekordem trasy w Augustowie. Jest to również 3 najlepszy wynik wśród półmaratonów rozgrywanych w tym roku w Polsce. Wśród kobiet najszybciej pobiegła Anna Bańkowska z Białegostoku – 1:20:51 (nr 109).

Niżej tabela pierwszych 20. najlepszych czasów >>>

Pełna lista wyników XI Półmaratonu Augustowskiego TUTAJ >>>

Galerie zdjęć z obu biegów na naszym profilu facebookowym:

XI PÓŁMARATON AUGUSTOWSKI I X BIEG CHARYTATYWNY CZ. 1

XI PÓŁMARATON AUGUSTOWSKI I X BIEG CHARYTATYWNY CZ. 2

XI PÓŁMARATON AUGUSTOWSKI I X BIEG CHARYTATYWNY CZ. 3

XI PÓŁMARATON AUGUSTOWSKI I X BIEG CHARYTATYWNY CZ. 4 Dekoracja

Start do Biegu Charytatywnego.

XI PÓŁMARATON AUGUSTOWSKI/ROZGRZEWKA I START

|Bart.