Instrumenty zamiast klasycznych zjeżdżalni czy huśtawek? W Augustowie to możliwe. Nowy, muzyczny plac zabaw już działa w parku przy Szkole Muzycznej. Dzieci poznają naturę dźwięków na świeżym powietrzu. To pierwszy sensoryczny miejski plac zabaw w Augustowie.

fot. UM w Augustowie

Po drodze do Szkoły Muzycznej

Wybór lokalizacji nowego placu zabaw nie był przypadkowy. Znajduje się on w parku – tuż przy Szkole Muzycznej. Dzieci mogą tutaj obudzić w sobie muzyczną pasję i poczuć magię płynącą z dźwięków, a w przyszłości rozpocząć naukę w Szkole Muzycznej. Być może dziecięca zabawa rozpocznie wielką muzyczną karierę? Warto wybrać się z dziećmi na sensoryczną przygodę!

– Muzyczny plac zabaw w parku przy Szkole Muzycznej to nasza kolejna inwestycja dla najmłodszych i całych rodzin. Stworzyliśmy miejsce dostarczające zabawy i wspomagające rozwój zmysłów. Zachęcam do odwiedzenia parku przy Starej Poczcie i rodzinnego skorzystania z nowych instalacji. Być może będzie to pierwsza okazja do zabawy ksylofonem lub dzwonami rurowymi. 

– powiedział Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz.

Nauka przez zabawę

Muzyczne urządzenia w parku przy Rondzie Marconiego to przykład sensorycznego placu zabaw. Tworzenie takich miejsc dla dzieci pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. W naszej okolicy jest to pierwszy tego typu obiekt miejski. 

– Cieszę się, że konsekwentnie tworzymy nowe place zabaw w naszym mieście. Tym razem zbudowaliśmy plac sensoryczny. Miejsca takie stymulują zmysły słuchu, dotyku i wzroku, które są niezbędne do harmonijnego rozwoju dzieci. Dodatkowo wpływają także na rozwój wyobraźni – to niezwykle cenne 

– powiedział Mirosław Zawadzki, Miejski Radny oraz Przewodniczący Komisji Społeczno-Oświatowej.

Plac muzyczny to kolejny plac zabaw zbudowany przez Miasto Augustów w ostatnich 2 latach. Wcześniej otwarte zostały nowe obiekty na Śródmieściu oraz przy ulicy Ustronie. Burmistrz Karolczuk zapowiada kontynuację budowy następnych placów dla dzieci w kolejnych dzielnicach Augustowa

*(as) Urząd Miejski w Augustowie