Już w najbliższą sobotę, tj. 16.07.2022 r. w Augustowie odbędzie się festyn profilaktyczny pod hasłem „Żyj zdrowo z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ!”. To doskonała okazja do tego, żeby dowiedzieć się, jak zadbać o swoje zdrowie i formę. W programie: warsztaty kulinarne, trening z trenerem personalnym, analiza składu ciała. Chętne osoby będą mogły oddać krew w krwiobusie.  

Gdzie: Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów, ul. Zdrojowa 3/5/7

Kiedy: 16.07.2022 r., godz.11:00 – 15:00

Czynnikami ryzyka odpowiadającymi za utratę największej liczby lat przeżytych w zdrowiu zarówno dla kobiet i mężczyzn łącznie są odpowiednio: tytoń, wysokie ciśnienie krwi oraz wysoki indeks BMI. Cykliczne akcje profilaktyczne organizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ nie tylko promują dostępne programy profilaktyczne, ale również edukują.

W Augustowie będzie można poznać Programy profilaktyczne realizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dedykowane poszczególnym grupom pacjentów. Jak również spotkać się z ekspertami od zdrowego stylu życia: dietetykiem i trenerem personalnym. Wszystko po to, aby pokazać, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to najważniejsze czynniki, które mają wpływ na zdrowie człowieka, które zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Ponadto na stoisku promocyjnym Podlaskiego Oddziału NFZ będzie można wykonać analizę składu ciała oraz określić BMI.

Staramy się zachęcać pacjentów do badań profilaktycznych poprzez wskazywanie dobrych przykładów oraz realnych możliwości zmiany stylu życia na zdrowszy. Tak, by profilaktykę mieli we krwi. Oferujemy pacjentom np. bezpłatny portal DIETY NFZ, gdzie można wygenerować nie tylko jadłospisy, ale również listy zakupów, tak by zawsze mieć w kuchni zdrowe produkty.

Pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnego programu treningowego „8 tygodni do zdrowia”, który nie tylko pozwoli w bezpieczny sposób wprowadzić aktywność fizyczną, ale również nauczy, jak dbać o formę długofalowo.

Zapraszam serdecznie do Augustowa na spotkanie z dietetykiem i zdrową kuchnią, jak również otwarty trening pod chmurką pod hasłem: „Żyj zdrowo z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ”.

– Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Maciej Bogdan Olesiński

Nie warto robić sobie wakacji od dbania o zdrowie, a właśnie zmotywować się do szybszego marszu po lesie, jazdy na rowerze, pływania oraz jedzenia większej ilości warzyw i owoców! Te ciepłe miesiące pozwolą wówczas zmienić na korzystne dla naszego organizmu nawyki, które zostaną z nami na dłużej.

|Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ