Chodzi o trybuny przy wyciągu nart wodnych.

Zdjęcie: 28-29.08.2021 r. Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem. Ceremonia zakończenia zawodów, na pomostach przy wyciągu nart wodnych w Augustowie. Fot. Zbigniew Bartoszewicz / augustow.org

Jak mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, nadzór budowlany uznał, że są one w złym stanie.

Stwierdzono, że część elementów dotyczących trybun jest zużyta i czas nieco nadszarpnął te drewniane konstrukcje. Z tego względu osoby zarządzające Centrum Sportu i Rekreacji, po wydanej takiej opinii przez specjalistów, podjęły decyzję, by zakazać wstępu. Te trybuny nie są w dramatycznym stanie, który spowoduje jakąś niebezpieczną sytuację. Po prostu dmuchamy na zimne.

Zastępca burmistrza dodaje, że trybuny w przyszłości zostaną wyremontowane.

Gdybyśmy mieli już wcześniej wiedzę od osób zarządzających Centrum Sportu i Rekreacji, jaki jest ich stan, to z pewnością byłoby to naprawione. Teraz jest jednak taka sytuacja, jaka jest. Osoba kierująca tą jednostką podjęła decyzję o zabezpieczeniu trybun. Jeśli widać, że część elementów jest zużyta, należy je wymienić. Niestety, nikt nie zwrócił na to uwagi. Trzeba więc je w tym roku odgrodzić, a w przyszłym sezonie, po uzyskaniu wszystkich zgód i pozwoleń, będziemy je remontować.

Mimo zakazu wstępu, ludzie wciąż na trybunach się pojawiają. A taśmy uniemożliwiające wejście zostały zerwane.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/