Tegoroczna, 12. już edycja Półmaratonu Augustowskiego będzie wyjątkowa. Przy organizacji tego rodzaju wydarzeń, wyjątkowość może być kojarzona z udziałem wybitnych biegaczy lub liczbą uczestników biorących w nim udział. Oba wymienione czynniki zaistnieją w tym przypadku na pewno, jednak nie tylko z tego powodu wspominamy o wyjątkowości tej największej imprezy biegowej rozgrywanej w Augustowie. Co na to wpłynie możecie dowiedzieć się odsłuchując nagrania audio niżej.

Pomysłodawcą organizacji Półmaratonu w Augustowie był ówczesny dyrektor CSiR w Augustowie, Andrzej Zarzecki. Po pierwszym biegu jako wydarzenie towarzyszące dołączył Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy”, który wystartuje w tym roku po raz 11. Od początku ciężar organizacyjny przyjęło na siebie Augustowskie Towarzystwo Pływackie. ATP wspierają życzliwe ich działaniem instytucje i grono wolontariuszy. W tym roku, co podkreślił w naszej rozmowie Andrzej Zarzecki, ze względu na bardzo rozbudowaną formułę wydarzenia Organizatorzy liczą na jeszcze szerszą pomoc. Zaapelował szczególnie o zgłaszanie się wolontariuszy niezbędnych przy obsłudze Augustowskiego Festiwalu Biegowego.

W jednej z pierwszych informacji nt. Augustowskiego Festiwalu Biegowego 2023, na stronie internetowej ATP czytamy:

– Rezerwujcie weekend 14-15 października na Augustowski Festiwal Biegowy. Każdy znajdzie dla siebie coś do pobiegania 😊 Ruszamy z nowymi wyzwaniami biegowymi. W sobotę 14 października odbędzie się bieg ultramaratoński na dystansie 80 km pod nazwą Rozmowa z Bartoszem Cichym, prezesem Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego i Andrzejem Zarzeckim, pomysłodawca organizacji Półmaratonu w Augustowie. W ramach obchodów 200-lecia rozpoczęcia budowy Kanału Augustowskiego przygotowaliśmy dla Was wspaniałą trasę przebiegającą wzdłuż kanału, gdzie będziecie mogli podziwiać 8 śluz zlokalizowanych na odcinku od Augustowa do granicy Państwa.

Do dwóch wspomnianych biegów dodajmy jeszcze XII Półmaraton Augustowski w niedzielę, 15 października 2023 r. i XI Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy” rozgrywany tego samego dnia.

Więcej na temat październikowego Augustowskiego Festiwalu Biegowego powiedzieli w naszej rozmowie panowie: Bartosz Cichy, prezes Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego i Andrzej Zarzecki. >>>

Rozmowa z Bartoszem Cichym, prezesem Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego i Andrzejem Zarzeckim, pomysłodawcą organizacji Półmaratonu w Augustowie

Zgłoszenia i więcej informacji na stronie internetowej https://www.polmaratonaugustowski.pl/kontakt

Bart.