Odkrywamy karty. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Mirosław Karolczuk – Burmistrz Augustowa przedstawił Kalendarz Wydarzeń i omówił imprezy, na których wkrótce będziemy razem bawić się w Augustowie. Krzysztof Zalewski, Brodka, Ralph Kamiński, Natalia Przybysz, Happysad, Otsochodzi, Chivas, Rafał Brzozowski, Lordofon, Sarsa, Pectus, Boney M, Bryska, Bad Boys Blue, Kombii, Andrzej Rybiński, Kaśka Sochacka, Luxtorpeda, Skubas, Muchy, Smolik oraz Karaś/Rogucki – to tylko niektóre z gwiazd, które w tym roku odwiedzą nasze miasto. Nie zabraknie wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. W miejskim kalendarzu znajdziecie ponad 100 wydarzeń – w tym co najmniej 60 koncertów i 6 festiwali.

Letnia stolica rozrywki

– Ponad 100 wydarzeń, co najmniej 60 koncertów. Dziesiątki imprez sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Augustów jest gotowy na wyjątkowe lato. Otwarcie sezonu już za nami – w Augustowie wystąpił WaluśKraksaKryzys oraz Róże Europy, a to było tylko preludium. – zapowiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Podczas sezonu w Augustowie odbędzie się aż 6 festiwali: Festiwal Lipcowi, Kinogranie, Augustowski Blues Maraton, AugustOFF Live Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej, a także nowość: Augustów is the future Festiwal.

Ponadto nowe odsłony znanych wydarzeń: Dni Augustowa, młodzieżowy koncert na rozpoczęcie wakacji Summer Start 2k23, Pływanie na Byle Czym z koncertem Sarsy, Festiwal Food Trucków, VI edycja Augustowskiego GO-Teatru i wiele, wiele więcej.

Dla fanów sportowych emocji: Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym, Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych – Necko Endurance, zawody Strongmanów, Mistrzostwa Polski w Kabaddi Plażowym oraz szereg wydarzeń promujących aktywny tryb życia: zawody biegowe i rowerowe, turnieje siatkówki plażowej, beach soccera, a dla najmłodszych szkolne zawody pływackie, lekkoatletyczne i Dzień Deskorolki na naszym skateparku.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że augustowski kalendarz wydarzeń 2023 pęka w szwach. Miejskim placówkom: Augustowskim Placówkom Kultury, Centrum Sportu i Rekreacji, a także firmom i instytucjom, które organizują imprezy i przekazały nam informacje na ich temat – żebyśmy razem mogli pochwalić się prawie wszystkimi wydarzeniami, które odbędą się w Augustowie w tym sezonie – dodał Burmistrz Augustowa.

Augustów Is The Future Festiwal

W dniach 21-23 lipca po raz pierwszy obędzie się „Augustów Is The Future Festiwal” organizowany przez Urząd Miejski przy współpracy z partnerami zewnętrznymi. Festiwal muzyczny na dużą skalę. Na scenie głównej zagrają: Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Luxtorpeda, Skubas, Karaś/Rogucki, Smolik/Kev Fox, Muchy, Ania Leon oraz Monika Brodka.

To jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w letnim kalendarzu Augustowa. „Augustów Is The Future Festiwal”, to nie tylko muzyczna uczta. To także cykl warsztatów, szkoleń, prelekcji, spotkań i aktywności, które przypomną o odpowiedzialności za nasze środowisko. Augustów to przyroda – puszcza, jeziora i rzeki. Przypomnimy jak ważne jest budowanie partnerskiej relacji człowieka i natury.

Sprawdź i zaplanuj

Warto zapoznać się z harmonogramem i już teraz zaplanować swój udział w letnich wydarzeniach. Wydrukowany Augustowski Kalendarz Wydarzeń 2023 trafi do Waszych skrzynek pocztowych.

Terminarz można śledzić także online – w naszej aplikacji „Augustów” dostępnej w Sklepie Google Play oraz App Store.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie


Nagranie video z konferencji prasowej podczas której został zaprezentowany Kalendarz wydarzeń 2023.

|Bart. / augustow.org