Rozpoczęliśmy kolejną edycję Augustowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Dzięki współpracy z Politechniką Białostocką, 50 uczniów klas IV–VI otrzymało tytuł studenta i będzie uczestniczyć w rozwijających zajęciach na uczelni wyższej.

Fot. UM w Augustowie

Rekrutacja Zakończona

W otwartej rekrutacji mogli wziąć udział wszyscy uczniowie klas IV-VI z augustowskich szkół. Dla uczestników projektu udział jest całkowicie bezpłatny, a wszystkie koszty związane z organizacją zajęć oraz transportem na zjazdy pokrywa Miasto Augustów.

– Edukacja to inwestycja w przyszłość. Dzięki współpracy z Politechniką Białostocką stwarzamy kolejne możliwości rozwoju dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dbamy o to, by rozwijające projekty były dostępne dla chętnych dzieci – podkreśla Mirosław Karolczuk – Burmistrz Augustowa.

Zajęcia i Wykłady

Dla studentów Augustowskiego Uniwersytetu Dziecięcego zaplanowano 15 zjazdów, które odbędą się w kampusie Politechniki Białostockiej. Uczestnicy zajęć wezmą udział w warsztatach, wykładach oraz specjalnie dostosowanych ćwiczeniach, stworzonych z myślą o uczniach klas IV – VI. Program został starannie opracowany przez wykładowców Politechniki Białostockiej. Uczniowie dowiedzą się m.in. jak zbudować wieżowiec, jak osiągnąć mistrzostwo w zarządzaniu projektami, czy jak w praktyce wygląda praca dziennikarza radiowego.  

– To już kolejna edycja naszego Uniwersytetu Dziecięcego. Z radością patrzę na uczniów klas IV – VI, którzy korzystają z szansy uczestnictwa w programie przygotowanym przez Politechnikę Białostocką. Trzymam kciuki za młodych studentów z Augustowa. Niech ta przygoda przyniesie wam wiele radości, doświadczeń i rozwija wasze talenty zaznacza Filip Chodkiewicz, Zastępca Burmistrza.

– Jestem szczęśliwy i dumny, że mogę oglądać uśmiechnięte twarze kolejnej grupy dzieci, które biorą udział w Augustowskim Uniwersytecie Dziecięcym. Życzę Wam owocnego i pasjonującego czasu. Bawcie się dobrze! – dodał podczas inauguracji Burmistrz Mirosław Karolczuk

Zdjęcia: UM w Augustowie

(*as) Urząd Miejski w Augustowie