Władzom miasta udało się znaleźć wykonawców modernizacji przedszkoli nr 3 i 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 6.

Zdjęcie ilustracyjne

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz mówi, że zadowalające oferty wpłynęły już w pierwszym ogłoszonym przez urzędników przetargu.

Te oferty mieszczą się w zaplanowanych środkach, a nawet są od nich niższe. Kończymy właśnie sprawdzanie dokumentacji. Jeszcze nie podpisaliśmy umów, ale wszystko wskazuje na to, że lada dzień zakończymy weryfikację i zaprosimy wykonawców. Jeśli uda nam się w kwietniu dopełnić wszystkich formalności, to prace ruszą w tym roku. Remonty muszą zakończyć się do grudnia 2024 roku.

Filip Chodkiewicz przyznaje, że zaplanowane roboty będą wiązały się z utrudnieniami dla dzieci uczęszczających do poszczególnych placówek.

Remont uda się tak zorganizować, że część prac zostanie wykonana, gdy dzieci będą w środku. Natomiast te najistotniejsze roboty, najbardziej dotykające wnętrz, odbędą się w wakacje. Największa ingerencja w budynek zaplanowana jest w przedszkolu nr 3 przy ulicy Tytoniowej. Przypomnę, że tam również jest Środowiskowy Dom Samopomocy. Będziemy musieli na jakiś czas zabrać jego podopiecznych, ale tu mamy już zapewnione miejsce zastępcze. Przenieść będzie trzeba także przedszkolaki. Dla nich rozpatrujemy dwie lokalizacje.

Koszt wszystkich prac szacowany jest na około 16 milionów złotych. Ponad 14 milionów miasto otrzymało z rządowego programu Polski Ład.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/ radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki