W sobotę w całym kraju dodatnie temperatury i opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Będzie silnie wiało – poinformował PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak.

Fot. PAP/Tomasz Gzell

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym zachodzie. Niemal w całym kraju przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, tylko na południowym wschodzie deszczu, którego spadnie tam 10 mm. W górach może spaść do 10 cm śniegu.

Temperatura maksymalna od 1 stopnia na północy do 7 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, północno-zachodni i zachodni. W południowej części kraju porywy mogą sięgnąć 85 km/h, zaś wysoko w Sudetach – 130 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże, na zachodzie większe przejaśnienia. Przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej w Karpatach o 5 cm do 7 cm. Na północy wystąpią marznące opady powodujące gołoledź.

Temperatura minimalna wyniesie od -6 stopni na Suwalszczyźnie, do zera na południowym zachodzie.

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie oraz na Wybrzeżu do 75 km/h. (PAP)

autor: Jacek Buraczewski

bur/ jann/