W poniedziałek 15 maja 2023 o godz. 18:00 DKF KINOCHŁON zaprasza Państwa do augustowskiego kina „Iskra” na film pt. „Bo się boi”, horror z domieszką komedii z Joaquinem Phoenixem w roli głównej!

Ari Aster, uważany za jednego z najciekawszych współczesnych twórców, w swoim trzecim (po „Midsommer” i „Hereditary”) filmie bierze na warsztat strach. Tak po prostu.

Na ekranie zobaczymy Beau – w tej roli Joaquin Phoenix. Beau się boi. Bo życie go przytłacza. Bo świat jest niebezpieczny. Bo każdy ciągle czegoś od niego chce. Bo mamie będzie przykro, jak nie przyjedzie w odwiedziny, a on by wolał siedzieć w wannie. Właśnie, mama… Niewyobrażalny splot zdarzeń zmusza go jednak do konfrontacji z własnymi lękami. Po drugiej stronie jego strachów czeka prawdziwe życie i niezwykła, widowiskowa, pełna przygód podróż.

Reżyser, który ucieka od sztywnych gatunkowych ram, zamyka podróż przestraszonego wszystkim Beau w trzech historiach, w których roi się od wątków i niespodziewanych zwrotów akcji, momentami przywołującymi na myśl „Władcę pierścieni”, innym razem filmy Davida Lyncha. Jesteście gotowi?

To, w gruncie rzeczy, historia o egzystencji zagubionej jednostki wśród zniszczonego nałogami i krzywdami społeczeństwa – emocjonalny i gatunkowy miszmasz. I coś nam mówi, że po seansie docenicie fakt, że w augustowskim kinie „Iskra” nie ma żyrandoli…

Kanadyjsko-amerykański trzygodzinny horrorowy rolercoster obejrzy z nami i pomoże wychwycić wszystkie smaczki, odwiedzający Kinochłon nie pierwszy raz, Tomasz Adamski – filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Kulturoznawstwa.  Autor licznych referatów i prelekcji na temat filmu nie tylko na Podlasiu i w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Gruzji, czy na Łotwie. Interesuje się głównie kinem skandynawskim. Ponad to, niezależny filmowiec związany z akcją Filmowe Podlasie Atakuje, prowadzący szereg warsztatów filmowych między innymi w Polsce na Białorusi, Ukrainie czy w Gruzji.

Przyjdźcie 15 maja do kina Iskra (ul. 3 Maja 38), by sprawdzić, czy podzielicie zachwyt amerykańskich krytyków i powtórzycie za nimi „Całe szczęście, że tacy filmowcy jak Ari Aster istnieją”!

Serdecznie zapraszamy.

DKF KINOCHŁON

– – –

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pokaz: 18 zł

Bilet ulgowy: 12 zł

Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu