Augustów rozpoczął majówkę już w piątek 29 kwietnia od koncertu WaluśKraksaKryzys w naszym nowym Miejskim Domu Kultury. Kolejne dni przyniosły otwarcie polskiego sezonu żeglugowego na Błoniach, piknik wojskowy, kiermasz Majowe Bąki, rajd rowerowy, pokaz rowerów Adama Zdanowicza, Dzień Flagi ze stumetrową biało-czerwoną, rodzinny piknik na Błoniach, koncert Róż Europy oraz obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Wspominamy aktywny weekend, znajdziesz siebie na zdjęciu? Tak bogatej w wydarzenia majówki jeszcze nie było!

Fot. UM w Augustowie

Biało-czerwona popłynęła ulicami Augustowa

Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczęliśmy na Rynku Zygmunta Augusta. Wspólnego świętowania nie popsuł nawet chwilowy deszcz. Mieszkańcy otrzymali biało-czerwone balony i flagi. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego wspólnie ruszyliśmy ulicami Augustowa niosąc 100 metrową flagę.

– Już po raz drugi w Augustowie w taki sposób cieszymy się świętem naszej biało-czerwonej flagi. Augustowianie udowodnili, że dumę z biało-czerwonej można prezentować nawet w deszczu. Cieszę się, że augustowianie świętują całymi rodzinami. Wnuki, rodzice i dzieci. Wszyscy wspólnie niesiemy dziś naszą flagę – powiedział Mirosław Karolczuk, Burmistrz Augustowa.

Z flagą przemaszerowaliśmy na Błonia, gdzie na dzieci czekały dmuchańce, popcorn, bańki mydlane i animatorzy. Swoje stosika ze sprzętem wystawiły służby mundurowe. Było wspólne grillowanie przy otwartych grillach, a na deser koncert gwiazdy – zespołu Róże Europy.
 

Moc wydarzeń w wiosennym anturażu

Rozpoczęliśmy w piątek od koncertu WaluśKraksaKryzys w naszym nowym Miejskim Domu Kultury. W sobotę otworzyliśmy polski sezon żeglugowy z Wodami Polskimi na naszych Błoniach. Były pokazy ratownictwa wodnego, gry i zabawy prowadzone ze sceny przez animatora, pokaz umiejętności policyjnego psa służbowego i quiz edukacyjny z nagrodami o Kanale Augustowskim, który w tym roku obchodzi swój okrągły jubileusz 200 lat. Równolegle na parkingu pod ratuszem zorganizowaliśmy piknik wojskowy i pokazy najnowocześniejszego sprzętu, jakim dysponuje polska armia.

W niedzielę na Rynku Zygmunta Augusta wystartował miejski kiermasz „Majowe Bąki” organizowany przez nasze Augustowskie Placówki Kultury oraz Augustynki. Wydarzenie trwało dwa dni i przyciągnęło wielu augustowian i turystów.

W poniedziałek uczestniczyliśmy w rajdzie rowerowym na szlaku Studzieniczna – Białobrzegi zorganizowanym przez stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski. Tuż po rajdzie, na Rynku Zygmunta Augusta mogliśmy podziwiać niezwykłe rowery Adama Zdanowicza.

Majówkę zakończyły obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Zgromadzonych na Rynku augustowian powitał Burmistrz Mirosław Karolczuk. Wśród gości wymienić można Wiceministra Obrony Narodowej Pana Michała Wiśniewskiego, Radnych Sejmiku Bogdana Dyjuka i Pawła Wnukowskiego, Starostę Augustowskiego, Radnych Miejskich i Powiatowych oraz poczty sztandarowe reprezentujące kilkadziesiąt instytucji i organizacji działających w Augustowie.
 

#MajówkaWAugustowie

Rodzinna atmosfera oraz atrakcje dla każdego – to przepis na majówkę w Augustowie. Dziękujemy za Waszą obecność i wspólną zabawę. Dziękujemy także Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie organizacji Augustowskiego Dnia Flagi oraz Augustowskim Placówkom Kultury, Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski i wszystkim, którzy włączyli się w organizację majówkowych wydarzeń.

Partnerem wydarzenie był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie