Centrum Aktywności Seniorów w Augustowie lada moment będzie gotowe. Trwają prace wykończeniowe. Nasz popularny „Dom Seniora” to miejsce, w którym każdy augustowski senior będzie mógł aktywnie spędzić czas. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Odwiedziliśmy budowę i nie możemy doczekać się finału. 

fot. UM w Augustowie

Seniorzy na medal

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk poinformował, że budowa obiektu jest już na finiszu:

– Dom Seniora to miejsce bardzo potrzebne w Augustowie. Już podczas kampanijnych spotkań z seniorami usłyszałem, że starsze osoby chcą mieć wygodne miejsce do wspólnych aktywności. Obiecałem stworzenie Domu Seniora i to się właśnie dzieje. Cieszę się, że finał inwestycji już za moment. Dziś pozostały tylko prace wykończeniowe i urządzenie wnętrz oraz zagospodarowanie terenu. Augustowskie Centrum Aktywności Seniorów będzie nowoczesne i funkcjonalne. A nasi seniorzy na pewno zagospodarują ten obiekt na medal. – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

Razem i aktywnie

Popularny „Dom Seniora” znajduje się w centrum Augustowa przy ul. Hożej – tuż obok nowego Ratusza. To właśnie w tym miejscu seniorzy będą spotykać się podczas wspólnych aktywności. Tworzenie koncepcji oraz projektu powstało w ramach konsultacji z naszymi seniorami, aby uwzględnić ich potrzeby.

Nowa instytucja da starszym mieszkańcom Augustowa możliwość aktywnego spędzania czasu w gronie swoich kolegów i koleżanek. Budynek będzie komfortowy, zapewni pomieszczenia dostosowane do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. W Domu Seniora mieszkańcy skorzystają ze spotkań, warsztatów, konsultacji i wydarzeń, które pozwolą im pielęgnować więzi społeczne.

[*as] Urząd miejski w Augustowie