Radny powiatowy ma pomysł na zażegnanie kolejnego konfliktu między augustowskim ratuszem a starostwem. Chodzi o pieniądze, które w ubiegły roku miasto nie przekazało powiatowi na remont ulicy Rajgrodzkiej.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

640 tysięcy złotych miało pokryć koszty oświetlenia ulicznego. Inwestycja ta nie została jednak ukończona w zaplanowanym terminie, więc burmistrz pieniędzy nie dał.

Radny Michał Kotarski proponuje, by miasto udzieliło teraz starostwu takiego samego wsparcia na inną powiatową inwestycję na terenie Augustowa.

Złożyłem wniosek do pana burmistrza dotyczący budowy chodnika na ulicy Wypusty lub remontu ulicy Słowackiego od skrzyżowania z ulicą Wypusty do oczyszczalni ścieków. Myślimy, że jest to takie wyciągnięcie ręki do starostwa, by wzięło dofinasowanie i wykonało te inwestycje.

Michał Kotarski, który również jest pracownikiem urzędu miejskiego, uzyskał już u burmistrza poparcie swojego pomysłu.

Przewodnicząca rady miejskiej Alicja Dobrowolska zapewnia, że podczas czwartkowej (25.05) sesji radni rozważą odpowiednie zmiany w budżecie. Ona jednak uważa, że starostwo powinno jak najszybciej wykonać chodnik oraz doświetlone przejścia dla pieszych na ulicy Wypusty.

Od trzech lat apelujemy do pana burmistrza o dofinansowanie budowy chodnika na ulicy Wypusty. Tam jest bardzo niebezpiecznie. Jak zauważyłam, dzieci przebiegają przez drogę w niedozwolonym miejscu, ponieważ przejście dla pieszych jest dopiero przy piekarni. Zwracamy się do pana burmistrza i pana starosty, by w ramach współpracy wykonali tę inwestycję. Jeżeli dojdą do porozumienia, to nie widzę problemu również z remontem ulicy Słowackiego.

Jednak jak poinformował nas wicestarosta Dariusz Szkiłądź, powiat przyjmie pieniądze od miasta, jeśli będą one przeznaczony wyłącznie na ulicę Rajgrodzką.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki