W Augustowie rozpoczęły się przygotowania do wzniesienia bloku w ramach budownictwa społecznego. Będzie znajdował się przy siedzibie spółki KODREM na ulicy Komunalnej. W przyszłości mieszkania lokatorzy będą mogli nabyć na własność.

Grafika: Bing Image Creator / augustow.org

Jak mówi prezes spółki Justyna Półtorak, gmach ma być gotowy za dwa lata.

– Zaczęliśmy rozbiórkę naszych garaży i na tym miejscu powstanie budynek dla 60 rodzin. Na tyle miejsc mieliśmy 120 podań. Widać więc, że w mieście jest duża potrzeba takich mieszkań. Jednak nie wszyscy chętni spełnili wymogi, więc wybraliśmy tylko 49 zgłoszeń. Mamy teraz nabór uzupełniający na 11 pozostałych lokali. Liczę, że spośród obecnych wniosków znajdzie się 11 szczęśliwych rodzin, które zamieszkają w tym budynku.

Podania można składać do końca miesiąca. Trzeba jednak spełniać określone wymogi.

– Pierwszą rzeczą jest wymóg dochodu. W zarządzeniu burmistrza miasta Augustowa jest określone, jaki on ma być w gospodarstwach jednoosobowych, dwuosobowych, trzyosobowych lub większych. Istnieje również punktacja. Jeżeli w rodzinie jest osoba niepełnosprawna, to otrzymuje ona więcej punktów. Jeżeli ktoś rezygnuje z mieszkania z zasobu gminy, czyli zwalnia lokal komunalny lub socjalny i chce przenieść się do TBS-u, to również punkty otrzymuje. 

Ostatni blok w ramach budownictwa społecznego powstał w Augustowie 6 lat temu.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki