Zgodnie z wprowadzonym przez Burmistrza Karolczuka zwyczajem, wspólnie uruchomiliśmy świąteczne iluminacje w mieście. Spotkanie na Rynku Zygmunta Augusta przyciągnęło setki augustowian. Zwłaszcza najmłodsi cieszyli się na moment zapalenia świątecznych światałek. Kiedy Rynek rozbłysnął tysiącami lampek, na scenę weszła Ania Szarmach, która zakończyła zimowy wieczór koncertem „Coraz bliżej Święta…”

Fot. UM w Augustowie

Tradycja wspólnego uruchamiania iluminacji ma już 5 lat

Piękne uśmiechy i radosne spotkanie w oczekiwaniu na święta. Już po raz piąty Miasto Augustów zorganizowało wydarzenie na Rynku związane z uruchomieniem iluminacji świątecznych.

 – Uważam, że miasto jest przede wszystkim dla mieszkańców. Dlatego od początku kadencji wprowadzamy coraz więcej wydarzeń poza głównym sezonem letnim. Ważne jest, abyśmy mieli okazję do radosnych spotkań i wspólnego świętowania – wyjaśnia Burmistrz Mirosław Karolczuk

Święta tuż, tuż

Tego wieczoru nie zabrakło radosnego śpiewu augustowskich przedszkolaków, które przygotowały świąteczne występy. Maluchy z uśmiechami na twarzach rozpalały wśród publiczności prawdziwą atmosferę rodzinności i ciepła. W tym roku na mieszkańców czekały darmowe świąteczne przysmaki takie jak pierniki, babeczki, szarlotka oraz ciepłe kakao. Może też było spróbować sycącej pajdy chleba ze smalcem oraz grochówki. Nie zabrakło serwowanej każdemu chętnemu, ciepłej kawy oraz herbaty. Na dzieci czekała karuzela, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

„Radość dzielenia” w Augustowie

Wydarzenie połączyło mieszkańców we wspólnym świętowaniu. W świąteczną atmosferę przeniosła nas Anna Szarmach, wykonując utwór pt. „Radość dzielenia”. Dobrze znana wszystkim piosenka z refrenem „Coraz bliżej Święta” rozbrzmiała na Rynku tuż po zapaleniu iluminacji.
Augustów radośnie oczekuje na Święta Bożego Narodzenia. Od soboty można odwiedzić Mikołaja w jego domku na Rynku Zygmunta Augusta. Domek będzie czynny do 20 grudnia. W weekendy w godzinach 10-16 oraz w tygodniu, w godzinach 16-18. Zabierzcie swoje listy i ruszajcie na spotkanie z Mikołajem.

Więcej zdjęć TUTAJ >>>

[*as] Urząd Miejski w Augustowie