Wrześniowe spotkanie z muzyką i poezją w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Augustowie było spotkaniem artystów znanych i znających się. Zarówno muzycy jak i autorki sztuk, którym muzyka towarzyszyła tego wieczoru, spotykali się wielokrotnie podczas wydarzeń kulturalnych, których tematem wiodącym była ich twórczość.

Zarówno muzycy: Marcin Pękala (fortepian), Melania Arthemis Nikolopoulou (skrzypce), Grzegorz Sobczak (fortepian), Karolina Siemienowicz (fortepian), jak i panie, Lucyna Jakubiak – Poręba (autorka poezji) oraz Krystyna Żelewska-Mirska (florystyka, autorka poezji), to profesjonaliści. To, co zostało zaprezentowane w stosunkowo niedużej Sali koncertowej augustowskiej PSM, mogło równie dobrze zaistnieć w największych galeriach i salach koncertowych naszego regionu – i chyba nie tylko.

Spotkanie z muzyką i poezją w PSM w Augustowie, podobnie jak książka, dla pełnego odbioru i poczucia tego czegoś, co zawarte jest głębiej, gdzieś pod rzędami słów, wymagają osobistego kontaktu. Trzeba tego wysłuchać i obejrzeć. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach tego cyklu. Bardzo możliwe, że po takim godzinnym obcowaniu ze sztuką zrodzi się w kimś tęsknota, za kolejnym 😊

Informacje organizatora o koncertach z cyklu „Cztery Pory Roku”, koordynatorki Lidia Alicja Karpińska i Bożenna Szumska – Niewiadomska przesyłają do zamieszczenia m.in. na stronie www.augustow.org odpowiednio wcześniej.

|Bart.

|Bart.