Burmistrz Miasta Augustowa serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania Dni Augustowa. W programie szereg wydarzeń, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Rozpoczniemy w piątek 26 maja, kiedy to na Rynek Zygmunta Augusta zawita królewski orszak z królem Zygmuntem II Augustem i Barbarą Radziwiłłówną. W programie także koncert zespołu Happysad, który wygrał ostatnie głosowanie mieszkańców na muzyczną gwiazdę Dni Augustowa.

APK

Zapraszamy i przedstawiamy szczegółowy harmonogram wydarzeń:

26.05.2023 (piątek) – Rynek Zygmunta Augusta

Król Zygmunt II August z Barbarą Radziwiłłówną i dworską świtą odwiedza Augustów

15:30 – powitanie króla przez Zespół Tańca Ludowego „Bystry”

16:00 – pokazy augustowskich szkół tańca:

  • Szkoła Tańca Bajka
  • Sportowy Klub Tańca Towarzyskiego Promenada
  • Studio Tańca ESKA

17:30 – „Tulinki” – muzyczne show dla dzieci

18:30 – podpisanie przez augustowian królewskiego dekretu o miejskiej zabawie
i wspólne zdjęcie

19:00 – koncert zespołu Dorośli

20:00 – koncert Andrzeja Rybińskiego

21:00 – PARK RAP PUB vol. 2 – lokalni na mikrofonie (Park Pub)

27.05.2023 (sobota) – Rynek Zygmunta Augusta

18:30 – koncert zespołów Lordofon i Happysad

Wydarzenia towarzyszące:

26.05.2023

14:00Cukierniaa u Turka (Rynek Zygmunta Augusta)

28.05.2023

14:00Pozytywny Marsz (Rynek Zygmunta Augusta)

„Tulinki”

Zespół dla dzieci Tulinki – to unikalne pluszowe gwiazdy z tęczowej krainy Tut Tut Tuli. Ciaputek, Tulinka i Czaruś jeżdżą po świecie, aby tulić się do dzieci i śpiewać razem z nimi tulinkowe nutki. Mają nadzwyczajną moc. Legenda głosi, że kto się przytuli do Tulinek, będzie szczęśliwy przez cały rok! Jeżeli bardzo chcecie Państwo poznać śpiewające pluszaki, to koniecznie wybierzcie się na koncert tego zespołu.

Dorośli

Grupa powstała w 2018 roku z inicjatywy Igora Spolskiego (Płyny), Karola Strzemiecznego (Paula i Karol) i Izy Lamik (Baasch, Leonoff)”, a „w skład zespołu wchodzi także perkusista Krzysztof Mika (Dollars Brothers, Serencza, Blues Junkers). Dorośli to akustyczny, piosenkowy projekt wpisujący się nurt alt-country i urban-folk, inspirujący się amerykańskim folkiem z lat 70. z elementami kompozycji, którymi są storytelling i warstwa liryczna. …to intymna, kameralna atmosfera na koncertach, świetny kontakt z publicznością oraz muzyka, która daje wytchnienie, poczucie bliskości i bezpieczeństwa.

Andrzej Rybiński

Urodził się 30 października 1949 roku w Łodzi. Wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty jest jego własną kompozycją, a najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. W roku 1971 artysta założył wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką zespół ANDRZEJ I ELIZA. W zespole tym wytrwali jubileuszowe 10 lat, a od roku 1983 Andrzej Rybiński jest solistą i tego roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały piosenki, jak: „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem. Andrzej Rybiński koncertował w Polsce oraz za granicą, niemal we wszystkich zakątkach świata.

PARK RAP PUB vol. 2 – lokalni na mikrofonie

Druga odsłona muzycznego wydarzenia, którego celem jest promocja lokalnej sceny rap.

Tym razem dwa (a może nawet trzy) pokolenia charakternych chłopaków, którym nie jest obca osiedlowa ławka, puszka farby, rymy i dobra zabawa.

Wystąpią: Żuraw, Cupsztyk, Kado, 100Baniek MSO, Hałastra Syndykat + goście

Bilety: przedsprzedaż 15zł, w dniu koncertu 20zł – rezerwacje, info: tel. 509267292

Lordofon

Warszawska formacja założona trzy lata temu przez Macieja Poredę (MC) i Michała Jurka (producent). Prezentuje oryginalną mieszankę rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy. Inspiracje duetu rozciągają się od Nirvany poprzez Kendricka Lamara i artystów związanych z kolektywem Odd Future aż po współczesny trap. Debiutancki album “Koło” jest powrotem do starych stylów muzycznych twórców i zarazem efektem autorskiej rekonstrukcji brzmień sprzed doświadczeń z rapem.

Happysad

Od lat jeden z najpopularniejszych polskich zespołów, mający na koncie ponad 1300 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. dorobili się kilku sporych przebojów, a swą muzykę określają mianem „rocka regresywnego”.

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Trzy lata później wydał debiutancki album „Wszystko jedno”, który przyniósł największy, jak dotąd, przebój grupy, „Zanim pójdę”. Teledysk do tej piosenki ma już ponad 44 miliony wyświetleń w serwisie YouTube.
W 2021 roku zespół obchodził dwudziestolecie istnienia, które świętował okolicznościową płytą „Odrzutowce i Kowery” oraz książką biograficzną „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej.

Skład zespołu:

Kuba Kawalec – wokal, gitara

Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara

Artur Telka – bas

Jarek Dubiński – Dubin – perkusja

Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal

Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe, wokal