Warsztaty, spotkania, wspólna zabawa, występy lokalnych zespołów i recital Tomasza Stockingera – znanego polskiego aktora. Tak można podsumować uroczyste otwarcie Augustowskiego Domu Seniora.
 

Dom Seniora oficjalnie otwarty!

Pierwsze aktywności
 

Nasi seniorzy z uśmiechem brali udział w przygotowanych aktywnościach.
Zaczęliśmy od zajęć z fizjoterapeutą Danielem Muczyńskim bo, jak mówi znane powiedzenie: w zdrowym ciele zdrowy duch. O dobrą formę pomogła też zadbać dietetyczka – Ewa Muczyńska.
Seniorzy poznali zasady komponowania zdrowej diety, a po części teoretycznej przystąpiliśmy do wspólnego przyrządzania deserów.

Czas na relaks

Po zdobyciu nowych informacji i spotkaniu z fizjoterapeutą przyszedł czas na relaks. Seniorzy wspólnie zagrali w bingo – kultowa gra sprawiła wiele radości.
Szczęśliwi uczestnicy płynnie przeszli do ostatniej zaplanowanej aktywności. Podczas spotkania “Jesienne kolaże – warsztaty z tworzenia ozdób” prowadzonego przez Agnieszkę Malczewską, z naturalnych materiałów powstały przepiękne stroiki. 

Oficjalne otwarcie
 

Po programie aktywności nadszedł czas na część oficjalną. Wspólnie otworzyliśmy Augustowskie Centrum Aktywności Seniorów.

  • Jestem dumny i wzruszony, że dziś wspólnie możemy świętować otwarcie naszego Domu Seniora. Miasto Augustów troszczy się o wszystkich mieszkańców, a nasi seniorzy są solą tej ziemi. Jestem pewien, że to miejsce będzie tętniło życiem. Już dzisiaj zachęcam do korzystania z oferty Centrum Aktywności Seniorów. Zadbamy o to, by organizowane aktywności były dla atrakcyjne. Zachęcam do wykorzystania możliwości odkrywania siebie na nowo, realizowania pasji oraz do spędzania cudownych chwil wspólnie z innymi seniorami – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk
  • Jeszcze raz serdecznie życzę przyjemnego korzystania z Augustowskiego Centrum Aktywności Seniorów, a także dziękuję Państwu za zaangażowanie w misję stworzenia Domu Seniora – dodał Burmistrz

Muzyczne świętowanie 

Atrakcją wieczoru były występy lokalnych zespołów. Przed salą wypełnioną seniorami zagrali i zaśpiewali: chór “Melodia”, chór “Senior”, zespół “Ela Granacka i Przyjaciele”, a na finał dzisiejszych uroczystości koncert zagrał znany aktor Tomasz Stockinger.

Dom Seniora jest już otwarty. Instytucję prowadzi Miasto Augustów. Każdy będzie mógł skorzystać z zajęć, które się niej odbywają. Już od kolejnego tygodnia seniorzy będą aktywnie spędzać czas w nowym miejscu. Już w poniedziałek przedstawimy harmonogram najbliższych wydarzeń. 

[*as] Urząd Miejski w Augustowie