Augustowscy policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała. Do zdarzenia doszło podczas kilkudniowej libacji alkoholowej. Mężczyzna usłyszał już zarzut i decyzją sądu nie może zbliżać się do pokrzywdzonego. Za uszkodzenie ciała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny augustowskiej jednostki otrzymał informację, że w jednym z mieszkań w centrum miasta został zaatakowany mężczyzna. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Tam, wśród wielu osób zastali zakrwawionego uczestnika libacji. Wszyscy domownicy byli nietrzeźwi.

Początkowo twierdzili, że ich znajomy został zaatakowany na klatce, jednak tej wersji nie potwierdził zebrany w sprawie materiał dowodowy. Jak ustalili funkcjonariusze, to jeden z mężczyzn, którzy tam przebywali zaatakował pokrzywdzonego. Jak się okazało, od kilku dni pili razem alkohol.

Napastnik usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Decyzją sądu 45-latek nie może zbliżać się do pokrzywdzonego.

| augustow.policja.gov.pl/