Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej to wielkie wydarzenie w życiu każdego wyznawcy katolicyzmu. Wszyscy zaproszeni goście, a także rodzice oraz chrzestni, zazwyczaj przykładają ogromną wagę do prezentu, jaki chcieliby podarować dziecku z tej okazji. Zgodnie z chrześcijańską tradycją, prezenty wręczane z okazji przyjęcia sakramentu Eucharystii powinny przede wszystkim odnosić się bezpośrednio do wiary – wynika to z faktu wyjątkowości dnia, w którym dziecko może po raz pierwszy świadomie doświadczyć bliskości z Jezusem. Postanowiliśmy zebrać kilka interesujących propozycji prezentowych, które łączą w sobie zarówno miano ciekawego podarunku, jak i pięknej pamiątki Pierwszej Komunii Świętej.

Biżuteria na prezent związany z przyjęciem Pierwszej Komunii Świętej

Biżuteria stanowi znakomite wyjście dla osób, które chcą podarować dziecku coś wyjątkowego, o określonej wartości. W sklepie Murrano znajdziemy szereg propozycji obejmujących naszyjniki wykonane ze srebra i złota, które przedstawiają postacie związane bezpośrednio z wiarą. Doskonałym prezentem, zarówno dla chłopca i dziewczynki, jest medalik z wizerunkiem Matki Boskiej i Jezusa. Wykonany z próby 585 medalik można dowolnie personalizować, dostosowując grawer na zawieszce oraz pudełko wedle własnych preferencji. Tego rodzaju cenna pamiątka zdecydowanie podkreśli wyjątkowość tego niezwykłego dnia.

Biblia w etui z nadrukiem – bogactwo historii i dowodów wiary

Biblia w drewnianym etui to kolejna propozycja prezentowa, która ucieszy zwłaszcza dzieci, które na co dzień lubią czytać. Historie biblijne, pasjonujące dzieje patriarchów, a także życie i cuda Jezusa zawarte w księdze chronionej przez białe, drewniane pudełeczko to podarunek, który na długo pozostanie w pamięci dziecka. Prawdziwą wisienką na torcie są kolorowe ilustracje zawarte praktycznie na każdej ze stron, dzięki czemu dziecku znacznie lepiej będzie wczuć się w historię, jaka niegdyś rozgrywała się na oczach pierwszych chrześcijan. Wszystko to składa się na wyjątkowy klimat, jakiego będzie mogło doświadczyć dziecko. Wiele osób nazywa Biblię przewodnikiem po ścieżce miłości, nadziei i pokoju. Pierwsza Komunia Święta ma za zadanie przygotować dzieci do podążania drogą wiary. Opowieści biblijne mogą w tym towarzyszyć i umacniać poczucie więzi z Bogiem.

Album na zdjęcia jako prezent na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej

Jedną z najciekawszych pamiątek z różnego rodzaju wydarzeń są fotografie, które pozwalają uchwycić prawdziwe emocje. Ciekawą pamiątką z okazji Pierwszej Komunii Świętej może być spersonalizowany album na zdjęcia z nadrukiem. Twarda okładka oprawiona w kremową, aksamitną skórę nadaje gadżetowi wzniosłego wyglądu i charakteru. Tego rodzaju prezent na Komunię od Murrano z pewnością będzie miło wspominany zarówno przez świętującego, jak i gości uwiecznionych na zdjęciach ze świętowania. Album dostępny w sklepie internetowym posiada aż 50 klasycznych kart, które umożliwiają włożenie 500 zdjęć. Każda karta jest w stanie pomieścić około 10 wyjątkowych fotografii w specjalnie przystosowanych do tego kieszeniach.

Srebrny obrazek z grawerem – upamiętnienie Pierwszej Komunii Świętej

Ciekawym gadżetem, który z pewnością ozdobi półkę osoby celebrującej Pierwszą Komunię Świętą, jest srebrny obrazek przedstawiający Matkę Boską. Obrazek srebrny dodatkowo można ozdobić grawerem, nanosząc na niego najserdeczniejsze życzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie na grawerowanej tabliczce cytatu z Pisma Świętego, które oddałoby ten wyjątkowy moment. Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej wierzącej osoby. Warto, by prezent z tej okazji również odznaczał się wyjątkowością.

– Artykuł sponsorowany

|Bart.