W czwartek, 20 lipca 2023 r. w Augustowie podpisano umowę na dostawę 4 autobusów elektrycznych marki Solaris z ładowarkami. Autobusy tej marki jeżdżą już po ulicach Augustowa. Pierwszy z czterech zamówionych pojazdów powinien trafić do Augustowa w marcu przyszłego roku.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

– Wprowadzamy nową flotę autobusową do Augustowa. Flotę nowoczesną, ekologiczną, opartą o napęd elektryczny. Cztery autobusy na początek. Fachowcy wypowiadają się, że żeby w pełni zaspokoić potrzeby komunikacji miejskiej Augustowa, to tych autobusów powinno być 6, a w wersji maksymalnej 8. Zobaczymy, czy będą to autobusy elektryczne, czy może pokusimy się przy następnych dostawach o wodór

– mówił podczas konferencji burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Koszt 4 autobusów razem z ładowarkami, to ok. 13 mln zł., z czego 8 mln to dofinansowanie z NFOŚiGW.

Wraz z burmistrzem Karolczukiem w konferencji prasowej zwołanej z tej okazji uczestniczyli: Sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Poseł na Sejm RP Adam Andruszkiewicz, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Paweł Wnukowski, Dyrektor Sprzedaży firmy Solaris Bus & Coach S. A Andrzej Sienkiewicz.

Wystąpienia wszystkich wyżej wymienionych w video nagraniu niżej.

Po konferencji rozstrzygnięty został konkursu plastyczny na rysunek przedstawiający elektryczny autobus z logo Augustowa. Do konkursu zgłoszono 154 prace dzieci do 15 roku życia. Trójka autorów otrzymała jako nagrody, hulajnogi elektryczne.

Prezentujemy nagranie z tej radosnej dla laureatów chwili.

|Bart/augustow.org