Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na koncert muzyka uznanego za jedną z nadziei polskiej muzyki. W sobotę 18 listopada 2023 o godz. 18:30 na scenie sali widowiskowej APK (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) stanie Jakub Skorupa!

Nagrodzony podczas Bestsellerów Empiku w kategorii Odkrycie Roku i nominowany do Fryderyków 2023 w kategorii: Fonograficzny Debiut Roku i Album Roku Alternatywa, Jakub Skorupa rusza w trasę, której początkiem jest Augustów.

Jakub Skorupa jest wokalistą, gitarzystą i autorem tekstów, tworzącym w alternatywie, na pograniczu hip-hopu, psychodelicznego rocka, melorecytacji i downtempo. Inspiracją dla jego tekstów są doświadczenia życiowe. Debiutancki, wydany już po 30-stce album, „Zeszyt Pierwszy” pobrzmiewa dźwiękami Śląska, gdzie Jakub tworzy i żyje na co dzień. Jako nastolatek grał na gitarze w zespole Starvin’ Marvin. Zanim zajął się muzyką na pełen etat napisał nawet sztukę teatralną „Życie męczy”. Znaczącą inspiracją dla debiutanckiego albumu był też wyjazd do Londynu i praca w prestiżowym studiu animacji. Te i każde z innych działań Kuby inspirowały go przez lata, aby później przenieść się do warstwy tekstowej utworów.

Te inspiracje to doświadczenia pokoleniowe rocznika 80-90′. Ich współodczuwanie i zrozumienie było widoczne m.in. podczas festiwalowego lata 2022, kiedy na największych wydarzeniach muzycznych występy Jakuba gromadziły pod sceną rzesze fanów, którzy „mieli podobnie”. Sprawdźcie, czy „też tak macie”.

Zapraszamy-

APK

cena biletu: 40 zł

sprzedaż i rezerwacje – Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59