W niedzielę 19 marca 2023 o godz. 17:00, w sali widowiskowej MDK artyści Teatru Piosenki Augustowskich Placówek Kultury zaprezentowali się w programie „Jeżeli miłość jest…”. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o teksty piosenek Agnieszki Osieckiej.

„Jeżeli miłość jest…” – najnowszy spektakl muzyczny Teatru Piosenki APK, fot. Wojciech Piotrowicz / augustow.org

Augustowski Teatr Piosenki powstał w 2012 roku. Pierwszym spektaklem była „Droga do wolności”. Premiera odbyła się 13 grudnia 2012 roku w Miejskiego Domu Kultury, jeszcze przed kapitalnym remontem siedziby Augustowskich Placówek Kultury. Już wtedy trudno było o wolne miejsce na widowni. Wojciech Straszyński, Anna Jastrzębska – dyrektor Augustowskich Placówek Kultury i Elżbieta Granacka dla której powierzono kierownictwo muzyczne, doskonale wyczuli zapotrzebowanie w Augustowie na grupę teatralną o takim charakterze, czyli muzycznym. Wszystkim kolejnym projektom artystycznym ATP towarzyszy olbrzymie zainteresowanie widzów.

Reakcje widowni po niedzielnym spektaklu pozwalają przypuszczać, że wkrótce będziemy mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania kolejnej odsłony tego spektaklu.

Piosenkę „Miłość w Portofino” z tekstem Agnieszki Osieckiej śpiewa Elżbieta Granacka

Osoby zaangażowane w realizację tego projektu przedstawiła na zakończenie Anna Jastrzębska, dyrektor APK

Piosenka Sing sing, autor tekstu Agnieszka Osiecka w wykonaniu ATP

Fot. Wojciech Piotrowicz

|Bart. / augustow.org