W meczu 4. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pewnie pokonali Enea Czarnych Radom 3:0 (25:18, 25:18, 25:19). MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania został Ziga Stern, przyjmujący biało-niebieskich, który zakończył spotkanie z dorobkiem 11 punktów (57% skuteczności w ataku, 2 asy serwisowe i 1 blok). Suwalczanie awansowali tym samym na 4. miejsce w ligowej tabeli*.

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów, ale z każdą, kolejną piłką rosła przewaga gospodarzy. Dobra dyspozycja Pawła Halaby i Bartosza Filipiaka pozwoliła biało-niebieskim wypracować kilkupunktową przewagę, która zwiększała się z akcji na akcję. Nie pomagali sobie przy tym „Wojskowi”, w których szeregach nie brakowało prostych błędów. Zawodził w ataku Nikola Meljanac, atakujący Enea Czarnych Radom, którego po trzech nieudanych próbach zmienił trener Paweł Woicki. Na parkiecie pojawił się Bartosz Gomułka, ale nie wpłynęło to na obraz gry i to suwalczanie zwyciężyli do 18. 

W drugim secie oba zespoły, podobnie jak w premierowej partii, prezentowały równą grę, ale tylko w jego początkowej fazie. Kolejne błędy gości z Radomia pozwalały podopiecznym trenera Dominika Kwapisiewicza, ku radości zgromadzonych kibiców, wypracować bezpieczną przewagę, która wystarczyła do zwycięstwa w kolejnej odsłonie spotkania i podwyższenia prowadzenia w meczu. 

Mówi grający jako libero w Ślepsk Malow Suwałki, Mateusz Czunkiewicz Trzeci set rozpoczął się jednak od prowadzenia Enea Czarnych Radom, którzy chwilowo uspokoili grę. Brodie Hofer, kanadyjski przyjmujący „Wojskowych” dwoił się i troił, aby zminimalizować ryzyko porażki w trzech partiach, ale tego dnia było to zbyt mało na świetnie dysponowanych siatkarzy Ślepska Malow Suwałki, którzy zakończyli mecz asem serwisowym Matiasa Sancheza, rozgrywającego biało-niebieskich.

Ślepsk Malow Suwałki – Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)

MVP: Ziga Stern (Ślepsk Malow Suwałki)

Składy zespołów:

Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez (1), Gallego (10), Filipiak (11), Stern (11), Halaba (9), Macyra (2), Czunkiewicz (libero) oraz Filipowicz (libero), Stajer (1), Żakieta, Firszt, Kaciczak, Buculjević.
Enea Czarni Radom: Hofer (13), Kraj (4), Todorović, Piotrowski (8), Meljanac, Rajsner, Nowowsiak (libero) oraz Teklak (libero), Buszek, Formela, Gomułka (12). Gniecki (1).

*stan na 05.11, 17:00.

| Ślepsk Malow Suwałki