To bracia Bartłomiej i Miłosz Milewscy.

Zdjęcie: bracia Bartłomiej i Miłosz Milewscy, fot. Marta Sołtys

Można ją podzielić na cztery części, co ułatwia pracę i ogranicza choroby rąk związane z długotrwałym użytkowaniu komputera. 

Jak mówi Miłosz Milewski, wykonanie klawiatury zajęło dwa miesiące.

SILVA ERGO jest modularna, czyli w każdej chwili można odłączyć od niej przyciski funkcyjne i Number Pad. Ma ona układ 80-procentowy. Jest przepołowiona, co sprawia, że możemy ją ustawić pod każdym dowolnym kątem. To bardzo wygodne dla naszych rąk. Obniża prawdopodobieństwo wystąpienia chorób powtarzających się ruchów, czyli na przykład zespół RSI. Przyciski odzyskaliśmy z używanej klawiatury. Obudowa natomiast jest biodegradowalna i w ciągu roku rozłoży się w kompostowniku.

Swój wynalazek uczniowie zgłosili do konkursu organizowanego przez Politechnikę Białostocką. Bartłomiej Milewski dodaje, że zwycięstwo ułatwiłoby znalezienie w przyszłości dobrej pracy.

Teraz wystawiliśmy naszą klawiaturę na konkurs organizowany przez Politechnikę Białostocką „EL-ROBO-MECH 2023”. Po to, by mieć taką „zapasową furtkę” na wypadek, gdybyśmy nie dostali się na studia. Jeśli przeszlibyśmy dalej, otrzymalibyśmy indeksy na wydział mechaniczny bądź wydział elektryczny tej uczelni. W takim wypadku ja wybrałbym studia elektrotechniczne lub informatyczne. Planujemy również sprzedawanie klawiatury na platformie sprzedaży grupowej.

W piątek (31.03) Politechnika Białostocka ogłosi listę drużyn zakwalifikowanych do II etapu konkursu. Zwycięzców poznamy do 16 kwietnia.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/