Obecnie w żadnej miejscowości ich nie ma, co przyczynia się do dużych problemów z odnalezieniem odpowiedniego adresu. Gmina rozpoczyna właśnie konsultacje w tej kwestii.

Zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Wójt Wiesław Gołaszewski mówi, że ludzie mogą zgłaszać swoje propozycje lub wybrać, którąś z przygotowany przez urzędników.

Wprowadzanie ulic uporządkuje ten bałagan. W miejscowościach mamy sytuacje, w których występują już numery z literką „W”. Trzeba więc nadać nazwy drogom i wprowadzić nowy system numeracji. Dzięki temu ci, którzy będą chcieli się tam wybudować otrzymają adresy według logicznego porządku. Na każde sołectwo jest wyznaczony oddzielny zespół, który spotka się z radą sołecką i przedstawi jej nasze propozycje. Najważniejsza tu będzie dyskusja wśród mieszkańców miejscowości, ponieważ będą musieli je zaakceptować.

Konsultacje odbędą się we wszystkich gminnych miejscowościach.

Konsultacje rozpoczynamy od wschodniej części gminy. Pierwsze zaplanowaliśmy w Gruszkach. Przeprowadzimy je we wszystkich piętnastu sołectwach.  Ich wyniki trafią do rady gminy, gdzie zostaną zatwierdzone odpowiednimi uchwałami. Sami dokonamy zmian adresów przy informacjach o działkach. Jednak w niektórych miejscach mieszkańcy będą musieli sami to zrobić. Przy urzędzie gminy zorganizujemy odpowiedni punkt, w którym oddelegowany do tego urzędnik im w tym pomoże.

Wójt liczy na to, że nowe ulice otrzymają nazwy związane z historią oraz kulturą gminy.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/ radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki