Dwa powiaty utworzyły specjalny związek, by wyremontować drogę. Chodzi o trasę z Białobrzeg przez Dębowo do Dolistowa w gminie Jaświły.

Fot. Marta Sołtys

Jak mówi wicestarosta Dariusz Szkiłądź, o dofinansowanie tej inwestycji wspólnie będą zabiegały powiaty augustowski i moniecki.

Powiat moniecki wystąpił do nas z pismem, proponując współpracę w kwestii wykonania drogi. Przychyliliśmy się do tej sugestii. Podczas ostatniej sesji rady powiatu podjęliśmy w tej sprawie stosowną uchwałę. Zawiązaliśmy więc związek i zrealizujemy tę inwestycję w najbliższym możliwym czasie. Musimy jednak uzyskać na to dofinansowanie.

Wicestarosta zauważa, że ta ruchliwa droga znajduje się obecnie w bardzo złym stanie.

W ciągu tej ważnej dla mieszkańców trasy jest most oraz wiele dróg dojazdowych. Inwestycja będzie kosztowna, ponieważ to teren zalewowy Biebrzy. Ze względu na ogromny koszt musimy posiłkować się środkami zewnętrznymi. Ani naszego powiatu, ani powiatu monieckiego nie stać na samodzielne wykonanie takiej inwestycji

Most na rzece Biebrzy, przez który droga przebiega, jest wiosną całkowicie zalewany. Mieszkańcy okolicznych miejscowości nie mogą z niego korzystać nawet przez kilka tygodni.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki