Burmistrz Mirosław Karolczuk podpisał dziś umowy z wykonawcami inwestycji w ramach programu Olimpijski Augustów. Już niedługo nasi młodzi sportowcy będą rozwijać swoje umiejętności na nowym stadionie lekkoatletyczno-piłkarskim oraz w nowej sali sportowej SP3, a kolejne pokolenia rozpoczną swoją przygodę ze sportem na nowym placu zabaw na błoniach i pumptracku przy skateparku.

fot. augustow.org

Olimpijski Augustów to największy program inwestycyjny w historii naszego miasta. Na inwestycje o wartości 34 milionów złotych pozyskaliśmy 30 milionów dofinansowania. Na konferencji byli obecni Radni Wojewódzcy: Paweł Wnukowski i Bogdan Dyjuk, Radni Miejscy, wykonawcy robót i augustowscy sportowcy.

Największy program inwestycyjny w historii Augustowa

Olimpijski Augustów, to przede wszystkim wsparcie rozwoju młodych augustowian. Nowoczesne i dobrze wyposażone obiekty sportowe dają nowe możliwości wychowania kolejnych pokoleń olimpijczyków.

Augustów jest ambitny, ma ambitnych radnych, ma ambitnego burmistrza i przede wszystkim ambitnych mieszkańców. Mierzymy wysoko, planujemy i podejmujemy kolejne wyzwania. Osiągamy nasze cele. Mało kto wierzył, że dźwigniemy tak odważny program inwestycyjny i pozyskamy finanse. Jeszcze mniej osób wierzyło, że damy radę w jednej kadencji. Dziś pokazujemy sukces. Umowy podpisane. Niedługo ruszają prace. Będzie nowy stadion, sala w SP3, plac zabaw i pumptrackpowiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Rekord w pozyskaniu środków zewnętrznych

Olimpijski Augustów jest przykładem skutecznej współpracy miasta z partnerami. Na budowę kolejnych obiektów pozyskaliśmy rekordowe dofinansowanie w wysokości 30 milionów złotych.

Wszystkie inwestycje będą kosztowały około 34 milionów, aż 30 milionów to fundusze, które pozyskaliśmy z zewnątrz. Właśnie tak działa mój plan inwestycyjny. Inwestycje ważne dla mieszkańców, rekordowe pozyskanie środków zewnętrznych i zespół, który pracuje i wspiera mnie w realizacji celów. Dziękuję całej drużynie przyjaciół Augustowapowiedział Burmistrz Karolczuk.

Sala w SP2

Burmistrz podczas konferencji poruszył także temat planowanej budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Muszę wspomnieć także o inwestycji najbliższej mojemu sercu, czyli o bloku sportowym w Szkole Podstawowej nr 2, którego nie mogliśmy wybudować w ramach tej części Olimpijskiego Augustowa. Wykonawca, który pierwotnie wygrał w przetargu zażądał dodatkowych kilku milionów, nie przybył na podpisanie umowy i wycofał się ze swojej oferty. Zrobię jednak wszystko, aby pozyskać kolejne środki i wybudować nową salę sportową w tej szkole. Jesteśmy przygotowani, mamy projekt budowlany, mamy prawomocne pozwolenie na budowę. Sala powstanie. To mój cel — dodał Burmistrz Karolczuk.

Lada moment wykonawcy rozpoczną prace budowlane. Z pierwszych inwestycji mieszkańcy skorzystają najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Stadion imienia Jolanty Sowól

Na dzisiejszej konferencji obecni byli przedstawiciele augustowskiego sportu. Głos zabrał między innymi Bogusław Sowól z klubu lekkoatletycznego UKS Technik. Wskazywał jak ważne są inwestycje w obiekty sportowe i jak wiele dobrego można dzięki temu zrobić dla młodego pokolenia. Wspomniał również postać swej żony, wieloletniej trenerki i działaczki sportowej.

Przypomnijmy, że Burmistrz Mirosław Karolczuk już rok temu zadeklarował, że chce, aby nowy stadion otrzymał imię Jolanty Sowól, która przez lata zaangażowana była w trenowanie pokoleń augustowskich lekkoatletów. Była dla nich wspaniałym opiekunem, wychowawcą i życiowym wzorem.

Głos zabrał nasz Olimpijczyk Adam Wysocki, Radny Miejski ugrupowania Nasze Miasto i trener AKS Sparta Augustów. Wskazał, że dobre warunki do uprawiania sportu, to lepsze zdrowie i przyszłość najmłodszych.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie