Plac do kalisteniki, czyli ćwiczeń fizycznych, będzie, ale w innym miejscu. Obiekt augustowianie wybrali w ramach budżetu obywatelskiego dwa lata temu.

Zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Miał on powstać na działce przy ulicy Konwaliowej na Wypustach. Na to zgody nie wyraziło starostwo, tłumacząc, że inwestycja jest niezgodna z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. 

Miasto, jak mówi kierownik wydziału spraw społecznych i administracyjnych urzędu miejskiego Michał Kotarski, postanowiło zmienić lokalizację

– Wiadomo, że jak odwołamy się od decyzji starostwa, to oni mogą zgłaszać do tego swoje uwagi, a cała procedura potrwa jeszcze rok. Nie chcemy przeciągać tego tematu i szukamy najlepszych i najszybszych rozwiązań. Chcemy jak najprędzej zrealizować tę inwestycję. Dlatego niedługo zlecimy przeprojektowanie obiektu na nową działkę. Będziemy jednak musieli ponownie wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę i uzyskać niezbędne zgody. 

Plac powstanie więc na innej działce w dzielnicy Wypusty. 

– Wstępnie wnioskodawca zaakceptował naszą propozycję, ale chcemy zapytać o zdanie mieszkańców, więc zorganizujemy z nimi spotkanie. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku na działce przy stacji kontroli pojazdów. Myślę, że to również jest dobre miejsce, bo zlokalizowane pomiędzy osiedlami blokowymi, ale również w okolicy domów jednorodzinnych, czyli w środku dzielnicy Wypusty. 

Plac ma kosztować prawie 100 tysięcy złotych.

| red: mik

autor: Marta Sołtys/https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki