Świadkowie Jehowy z Warmi i Mazur – w tym również z Augustowa, Suwałk, Olecka i okolic – wraz z blisko 9 milionami współwyznawców, biorą udział w ogólnoświatowej kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na jedyne rozwiązanie gwarantujące lepszy rząd: Królestwo Boże.

fot. jw.org

Podczas, gdy mnóstwo osób skupia się na zmianach w polityce, Świadkowie Jehowy opublikowali w wersji drukowanej i elektronicznej specjalne wydanie czasopisma „Strażnica” pod tytułem „Czym jest Królestwo Boże?”, dostępnego w ponad 780 językach. Ponad 117 tysięcy ochotników z całej Polski będzie udostępniać to czasopismo we wrześniu. Również w naszym regionie, gdzie wiele osób jest wierzących i ma szacunek do Pisma Świętego.

Od wieków miliony ludzi, którzy wierzą w Jezusa modlą się słowami „przyjdź Królestwo Twoje”, zastanawiając się jednocześnie, co one oznaczają. Gdzie to Królestwo ma przyjść? Co to oznacza dla każdego człowieka? To wydanie „Strażnicy” wyjaśnia te kwestie odwołując się do kluczowych fragmentów Pisma Świętego. Opracowano je z myślą zarówno o nowych, jak i doświadczonych czytelnikach Biblii. Oprócz powyższych to czasopismo w jasny i prosty wyjaśnia, dlaczego wszyscy potrzebujemy Królestwa Bożego, kiedy to Królestwo zacznie panować nad ziemią, oraz czego dokona.

Ludzie potrzebują lepszych rządów, potrafiących rozwiązać problemy, z którymi się borykamy. Dlatego chcemy przekazać innym dobrą wiadomość, że to Jezus będzie doskonałym władcą, który dokona takich zmian. Prowadzona obecnie kampania informacyjna jest dla mieszkańców Warmii i Mazur orędziem pełnym nadziei”, powiedział Mariusz Korotko, zastępca rzecznika Świadków Jehowy w regionie Podlasia oraz Warmii i Mazur.

Co ciekawe, w szczytowym okresie pandemii COVID-19 Świadkowie Jehowy rozpowszechnili miliony egzemplarzy tego specjalnego czasopisma za pośrednictwem listów, wysyłając je także do tysięcy urzędników państwowych na całym świecie. Teraz, gdy po zakończeniu pandemii powrócili do publicznej działalności od drzwi do drzwi, będzie to pierwsza kampania, w ramach której osobiście będą mieli okazję omówić ten istotny i niezwykle aktualny temat ze swoimi sąsiadami.

fot. jw.org

Bezpłatna elektroniczna wersja tego specjalnego wydania Strażnicy oraz informacje o działalności Świadków Jehowy są dostępne na stronie jw.org. Oficjalny serwis Świadków Jehowy oferuje praktyczne materiały biblijne w ponad 1080 języków dla osób w każdym wieku i o rozmaitych przekonaniach.


Czy wiesz, że…

W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy1. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą ponad 117 000 osób.

Dowiedz się więcej:

Czym jest Królestwo Boże według Biblii? – Zobacz wideo i pobierz bezpłatne czasopismo.

Czy Królestwo Boże jest w ludzkich sercach? – Poznaj biblijną odpowiedź.

Dlaczego Świadkowie Jehowy chodzą od domu do domu? – Poznaj odpowiedź.

Kim naprawdę są Świadkowie Jehowy? – Zobacz krótkie wideo.

Ilu Świadków Jehowy jest na całym świecie? (jw.org)