Do końca listopada można wnioskować o dofinansowanie wyprawki szkolnej w ramach programu Dobry Start. To ostatnie dni dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Rodzice oraz opiekunowie mogą wysłać wniosek elektroniczny także za pomocą aplikacji mobilnej mZUS. Można otrzymać jednorazowo 300 zł na każde uczące się dziecko.

Kończy się czas na złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. 30 listopada jest ostatnim dniem, w którym rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 lat. 300 plus nie przysługuje na dzieci uczące się w zerówkach i dla studentów, nawet jeśli są w wieku uprawniającym do świadczenia – informuje Katarzyna Krupicka rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.

– W ostatnim czasie ZUS często przypomina o zbliżającym się terminie zakończenia przyjmowania wniosków o 300 plus. W ubiegłym roku zdarzało się, że rodzic przeoczył ten termin i świadczenia już nie otrzymał. Chcemy, żeby takich sytuacji było jak najmniej. Tym bardziej, że można to zrobić nawet po godzinach pracy, wieczorem Zachęcamy więc, by złożyć taki wniosek, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił – dodaje rzeczniczka.

Na wnioski 300 plus ZUS czeka tylko do 30 listopada. Wniosek można wysłać elektronicznie za pomocą aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych, bankowości elektronicznej czy portalu Empatia. Złożenie dokumentów po tej dacie będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

ZUS województwa podlaskiego